• <
smartre_2023

Rekord przeładunków w darłowskim porcie

15.12.2015 13:58 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Rekord przeładunków w darłowskim porcie - GospodarkaMorska.pl

- W 2015 roku przeładowano tu 340 tysięcy ton towarów. To o 150 tysięcy ton więcej niż w najlepszym dotychczas 2013 roku – powiedział Waldemar Śmigielski, dyrektor Zarządu Portu w Darłowie na antenie Radia Koszalin.

Jak twierdzi Waldemar Śmigielski, rekord przeładunków jest wynikiem kontraktu na przewóz kamieni i kruszyw ze Skandynawii, którą prowadził Urząd Morski w Słupsku - ochrona brzegów morskich od Jarosławca do Rowów. Natomiast pozostała część przeładunków to były towary rolnicze - nawozy sztuczne, wapno i zboże. W tym roku darłowski port odwiedziła także rekordowa liczba statków handlowych - ponad 160 i rekordowa liczba jachtów - ponad 600.

Osiągniecie tak dobrego wyniku w 2015 r. jest zasługą rozwoju infrastruktury portowej. Wykonano budowę ciągów komunikacyjnych w czterech lokalizacjach, łączących nabrzeża z drogą wojewódzką nr 205 a także remont Nabrzeża Postojowego II, które znajduje się pomiędzy nabrzeżami Parkowym i Skarpowym.

Przy Nabrzeżu Skarpowym stary pomost drewniany został rozebrany, a w jego miejsce zamontowano pomosty pływające z infrastrukturą dla potrzeb cumowania jednostek. Przy Nabrzeżu Parkowym powstał slip, do wodowania jednostek. Dostosowano głębokość toru wodnego oraz kanału portowego do możliwości korzystania z nowo wyremontowanych nabrzeży.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.