• <

Pure Ballast Alfa Laval pod żaglami Daru Młodzieży w czwartek dotrze do Tallina (foto, wideo)

pc

24.05.2018 04:12 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Pure Ballast Alfa Laval pod żaglami Daru Młodzieży w czwartek dotrze do Tallina (foto, wideo)

Partnerzy portalu

Pure Ballast Alfa Laval pod żaglami Daru Młodzieży w czwartek dotrze do Tallina (foto, wideo) - GospodarkaMorska.pl

Trwa Rejs Niepodległości. W czwartek polska fregata zawinie do Tallina, pierwszego portu na trasie rejsu dookoła świata. Na pokładzie jednostki pracuje nowoczesny system oczyszczania wód balastowych, dostarczony przez Alfa Laval.

– Urządzenie, które zaoferowaliśmy na Dar Młodzieży, jest typu kompaktowego, bardzo zwarte i niewielkich rozmiarów, co pozwala na znaczne oszczędności finansowe. Mam tu na myśli zarówno skrócenie czasu projektowego, jak i instalacji – mówi Andrzej Smoleński, dyrektor ds. sprzedaży międzynarodowej Alfa Laval Polska.

Poinformował, że najważniejsza jest skuteczność biologiczna oczyszczania wód balastowych.

– System Alfa Laval spełnia wszelkie rygorystyczne wymogi, zarówno IMO, jak i amerykańskiego Coast Guardu, co jest udokumentowane certyfikatami. Również posiadamy uznanie typu Polskiego Rejestru Statków, który jest klasyfikatorem Daru Młodzieży – mówi Smoleński.

Urządzenie wykorzystuje w działaniu promieniowanie ultrafioletowe.

– Woda, zanim dostanie się do reaktora wypełnionego lampami UV, podlega wstępnej filtracji na bardzo dokładnym filtrze samoczyszczącym. System również automatycznie dopasowuje zużycie energii do aktualnych warunków balastowania, a zatem do czystości wody – tłumaczy Smoleński.

System Pure Ballast może pracować w każdych warunkach, bez względu na zasolenie i temperaturę wody, co umożliwia balastowanie na otwartym morzu, u ujścia rzek, jak i na wodach słodkich, takich jak Wielkie Jeziora Kanadyjskie, nawet w wodach mocno zabrudzonych o niewielkiej transmitacji światła ultrafioletowego (42%).

Dar Młodzieży w Rejs Niepodległości wypłynął w minioną niedzielę. Odwiedzi 22 porty w 18 państwach świata, m.in.: Kopenhagę, Stavanger. Bremenhaven, Bordeaux, Teneryfę, Dakar, Kapsztad, Mauritius, Dżakartę, Singapur, Szanghaj, Osakę, San Francisco, Los Angeles, Acapulco, Panamę, Miami, Ponta Delgada oraz Londyn. W rejsie udział weźmie łącznie około 1 000 młodych osób. Do Gdyni fregata ma powrócić 28 marca 2019 r.

Alfa Laval jest wiodącym światowym dostawcą specjalistycznych urządzeń i rozwiązań technicznych opartych na kluczowych technologiach wymiany ciepła, separacji i transportu płynów.

Urządzenia, systemy i usługi firmy są dedykowane klientom dla optymalizacji wydajności ich procesów. Rozwiązania pomagają ogrzewać, chłodzić, oddzielać i transportować produkty w branżach produkujących żywność i napoje, chemikalia, farmaceutyki, skrobię, cukier i etanol.

Urządzenia Alfa Laval są również wykorzystywane w elektrowniach, na pokładach statków, w poszukiwaniach ropy i gazu, w przemyśle budowy maszyn, w przemyśle wydobywczym i do oczyszczania ścieków, a także w zastosowaniach związanych z klimatyzacją i chłodnictwem.

Alfa Laval ściśle współpracuje z klientami w prawie 100 krajach świata, pomagając im utrzymać pozycję na arenie międzynarodowej. Alfa Laval jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX. W 2017 r. odnotowała roczną sprzedaż o wartości około 35,3 mld SEK (około 3,6 mld EUR). Firma zatrudnia około 16 400 pracowników.

Dziękujemy za wysłane grafiki.