• <

Place manewrowe w Centrum Logistycznym Portu Gdynia

ew

13.04.2018 12:36 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Place manewrowe w Centrum Logistycznym Portu Gdynia - GospodarkaMorska.pl

Inwestycje w gdyńskim porcie realizowane są zgodnie ze strategia rozwoju Portu Gdynia do roku 2027 – zawarte w strategii zamierzenia inwestycyjne opiewają na jeden miliard złotych. Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. koncentrując uwagę na takich zadaniach jak budowa nowego terminalu promowego czy nowej portowej obrotnicy, dużą uwagę przykłada także do budowy infrastruktury intermodalnej na terenie Centrum Logistycznego.

Dlatego też w kwietniu 2018 roku został ogłoszony przetarg na dokumentację projektową budowy placów manewrowo – składowych na terenie Centrum Logistycznego w Porcie Gdynia wraz  z pełnieniem nadzoru autorskiego, w ramach inwestycji „Budowa infrastruktury intermodalnej na terenie Centrum Logistycznego Portu Gdynia”.       

– Zajęliśmy się zagospodarowaniu terenów Centrum Logistycznego, będących rezerwą inwestycyjną gdyńskiego portu o wielkości około 30 ha – mówi Grzegorz Dyrmo, wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.- Inwestycja jest bardzo potrzebna, gdyż odpowiednie zorganizowanie placów manewrowo-składowych to  lepsze zdyscyplinowanie załadunku i rozładunku samochodów przy równoczesnym wzroście efektywności systemu ich obsługi. Dzięki takim przedsięwzięciom unikniemy w przyszłości tworzenia się kolejek pojazdów oczekujących na obsługę, co utrudniałoby  pracę portowych terminali.


Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompleksowego projektu koncepcyjnego zagospodarowania terenu Portu Zachodniego o powierzchni około 30 ha oraz opracowanie dokumentacji projektowej budowy placów manewrowo - składowych na terenie około 20 ha. Cała koncepcja jest ściśle dowiązana sytuacyjnie i wysokościowo do drugiej nowo  projektowanej inwestycji w tym rejonie Portu obejmującej budowę terminalu intermodalnego na terenie Centrum Logistycznego. Przewiduje się wjazdy na place manewrowo - składowe z nowoprojektowanej drogi tzw. technologicznej łączącej terminal intermodalny z ulicą Logistyczną, a następnie z ulicą Kontenerową. Planuje się także zbudowanie dodatkowego wjazdu na place manewrowo – składowe bezpośrednio z ulicy Logistycznej.


 W czwartym kwartale 2019 roku planowany jest termin rozpoczęcia realizacji robót budowlanych.

Dziękujemy za wysłane grafiki.