• <
gryfia_70lat

PKP PLK pozyskują Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury

ew

11.04.2018 08:35 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski PKP PLK pozyskują Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury

Partnerzy portalu

PKP PLK pozyskują Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury - GospodarkaMorska.pl

PKP Polskie Linie Kolejowe będą właścicielem Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury (PNI), które znajduje się w upadłości likwidacyjnej - poinformował w środę resort infrastruktury. PNI mają być wsparciem dla zarządcy infrastruktury zarówno przy pracach utrzymaniowych, jak i inwestycyjnych.

Jak podano w komunikacie Ministerstwa Infrastruktury, Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury to firma budowlana realizująca kompleksowo zadania inwestycyjne w zakresie projektowania, budowy, modernizacji i remontów infrastruktury kolejowej.

"Zarząd PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., dostrzegając ogromy potencjał PNI, złożył 5 kwietnia 2018 r. ofertę nabycia przedsiębiorstwa, które znajdowało się w upadłości likwidacyjnej. Była to jedyna oferta w tym postepowaniu na zakup całości Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury Sp. z o.o." - czytamy.

Resort podkreślił, że wykwalifikowana kadra PNI, doświadczenie w branży budownictwa kolejowego oraz posiadany sprzęt będą wsparciem dla PLK przy pracach związanych zarówno z utrzymaniem infrastruktury kolejowej, jak i robotami inwestycyjnymi.

"Decyzja PKP Polskich Linii Kolejowych oznacza, że jej pracownicy nie stracą zatrudnienia, a będą nadal działać dla PLK" - napisano.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.