• <

PKP Cargo podpisało porozumienie o współpracy z kolajami towarowymi Grupy Wyszehradzkiej

ew

06.09.2018 17:27 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski PKP Cargo podpisało porozumienie o współpracy z kolajami towarowymi Grupy Wyszehradzkiej

Partnerzy portalu

PKP Cargo podpisało porozumienie o współpracy z kolajami towarowymi Grupy Wyszehradzkiej - GospodarkaMorska.pl

PKP Cargo, ZSSK CARGO (Słowacja), Rail Cargo Hungaria Zrt (Węgry) i České Dráhy Cargo (Czechy) podpisały w czwartek porozumienie o współpracy, którego celem jest wzrost przewozów towarów pociągami w krajach Grupy Wyszehradzkiej i w europejskim korytarzu transportowym północ-południe - podało PKP Cargo.

"Grupa PKP CARGO jest obecna w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech, co na pewno pomoże nam w rozwijaniu współpracy z naszymi partnerami z Grupy Wyszehradzkiej – powiedział cytowany w komunikacie prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz.

W środę PKP Cargo podpisało listy intencyjne dotyczące współpracy z kolejami litewskimi i włoskimi: Lietuvos Geležinkeliai i Mercitalia Rail.

"Jeśli dodamy do tego porozumienie w ramach Grupy Wyszehradzkiej, to widzimy, że mamy ogromną szansę na usprawnienie systemu przewozów kolejowych między państwami leżącymi nad Morzem Bałtyckim a krajami znad Morza Adriatyckiego i Czarnego. Kolej będzie więc wprowadzać w życie ideę Trójmorza" – wyjaśnił Warsewicz.

okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.