• <
bulk_cargo_port_szczecin

Grupa OT Logistics potroiła swoje zyski

05.05.2015 13:30 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Grupa OT Logistics potroiła swoje zyski - GospodarkaMorska.pl

Grupa OT Logistics  – jednen z liderów branży TSL w Europie Środkowej - zanotowała wzrost o 307 proc. zysku w porównaniu z I kwartałem 2014 r. Dochód netto wyniósł  6,1 mln zł. Największą dynamikę wzrostu wypracowały usługi portowe. Transport i spedycja również utrzymują tendencje wzrostowe. Zarząd grupy zamierza podzielić sie wypracowanym zyskiem ze swoimi akcjonariuszami. Do ich kieszeni trafi prawie 10 mln zł.

Przychody ze sprzedaży w usługach portowych były blisko dwukrotnie większe, z 23,2 mln zł w I kw. 2014 r. do 45,6 mln zł w analogicznym okresie roku 2015, a zysk netto z 0,2 mln zł do 3,2 mln zł.

- Doskonałe wyniki segmentu to efekt konsolidacji portu w Gdyni, dzięki czemu uzyskaliśmy dodatkowe 20 mln zł przychodu, oraz dobrej sytuacji w porcie w Świnoujściu. Obserwujemy stabilny poziom przeładunków w Świnoujściu, który pozwolił zwiększyć przychody o kolejne 7 proc. w stosunku do ubiegłego roku. Natomiast Gdynia dynamicznie rozwija się w obsłudze towarów agro – śruty i zbóż – mówi Piotr Pawłowski, Prezes Zarządu OT Logistics SA.

Wzrost rentowności zanotowany został również w segmentach transportu i spedycji. Zysk netto w tym obszarze wyniósł 4,0 mln zł, podczas gdy rok wcześniej było to 4,3 mln zł (poprawa rentowności z 5,6 proc. do 6,0 proc.).  Spedycja wypracowała 1,6 mln zł czystego zysku, podczas gdy rok wcześniej było to 1,0 mln zł (wzrost rentowności z 0,9 proc. do 1,5 proc.).

- Nieustannie kontynuujemy procesy prowadzące do uproszczenia i zoptymalizowania struktury, m.in. poprzez połączenia i synergie wewnątrz Grupy. Dzięki prowadzonym od ponad roku procesom integracji i dostosowywaniu do standardów działalności Grupy, swoją rentowność istotnie poprawiła spółka C.Hartwig Gdynia, stanowiąca w naszej strukturze kluczowy element segmentu spedycji kontenerów i towarów drobnicowych - komentuje Piotr Pawłowski.
 
Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy podjęło uchwałę w sprawie podziału zysku spółki za 2014 r. Akcjonariusze otzrymają prawie 10 mln zł, co oznacza 7 zł dywidendy przypadającej na jedną akcję.

Przychody GK OTL w całym 2014 r. wyniosły 831,8 mln zł, co oznacza 70-proc. wzrost w porównaniu z 2013 r.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.