• <
smartre_2023

Nowy intermodalny magazyn na mapie Polski

02.05.2016 08:33 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Nowy intermodalny magazyn na mapie Polski - GospodarkaMorska.pl

Budowa magazynu bimodalnego w Śląskiem Centrum Logistyki dobiega końca. Termin oddania magazynu do użytku to przełom maja i czerwca tego roku.

W magazynie będą odbywały się przeładunki i składowanie towarów przewożonych transportem szynowym, co znaczy, że magazyn będzie przykładem infrastruktury bimodalnej - dostawy możliwe zarówno transportem samochodowym jaki i kolejowym. Infrastruktura kolejowa umożliwi obsługę pełnych składów pociągów, jaki i grup wagonów. Nowy magazyn będzie umożliwiał wjechanie składu pociągu do środka budynku.

- Przeznaczenie obiektu to przeładunki i składowanie towarów typowych dla transportu kolejowego czyli wyroby przemysłu papierniczego, chemicznego w tym nawozy sztuczne, meble lub artykuły AGD – powiedział portalowi wnp.pl Robert Goc z Śląskiego Centrum Logistyki.

Śląskie Centrum Logistyki  obejmuje obszar o powierzchni 47 ha przy ulicy Portowej w Gliwicach i 12,58 ha przy ulicy Sikorskiego w Gliwicach – Sośnicy. W centrum łączą się trzy rodzaje transportu: drogowego, kolejowego, wodnego.

Transport drogowy – doskonała lokalizacja dzięki bliskości krzyżowania autostrad A-4 i A-1 oraz dróg krajowych DK 88 oraz Drogowej Trasy Średnicowej (DTŚ).

Transport kolejowy – bezpośrednie sąsiedztwo kolejowej stacji Gliwice Port nr 52 06975-7, która umożliwia obsługę pełnych składów całopociągowych jak również grup wagonowych czy pojedynczych wagonów. Przez Gliwice przebiegają ważne linie kolejowe o znaczeniu europejskim CE-30, CE-59 i CE-65.

Lokalizacja ŚCL SA wpisuje się w kolejowy europejski korytarz transportowy nr 5 Bałtyk – Adriatyk.

Transport wodny śródlądowy – na terenie Śląskiego Centrum Logistyki SA jest zlokalizowany największy w Polsce port śródlądowy, który dzięki Kanałowi Gliwickiemu i rzece Odrze ma połączenie z siecią dróg wodnych w Europie,  jak również z portami morskimi Szczecin i Świnoujście.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.