• <
gryfia_70lat

Nietypowy ładunek w drodze z Bielska-Białej do Gambii (foto)

pc

11.07.2018 09:13 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Nietypowy ładunek w drodze z Bielska-Białej do Gambii (foto)

Partnerzy portalu

Nietypowy ładunek w drodze z Bielska-Białej do Gambii (foto) - GospodarkaMorska.pl

Aż 22 133 pary klapków zebranych w ramach akcji „Klapki dla Gambii” ruszyło w drogę do Afryki dzięki wsparciu spółek OT Logistics S.A. i C.Hartwig Gdynia S.A., które organizują i finansują transport tej wysyłki na Czarny Ląd.

Akcja zorganizowana przez Koło Naukowe „Horyzont” działające przy Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej spotkała się z ogromnym odzewem. Dzięki wsparciu ponad 300 ambasadorów, zebrano 22 133 pary klapków. Zebrane obuwie waży prawie 3 tony!

Akcję wsparły m.in. szkoły, uczelnie, punkty usługowe, drużyny harcerskie, parafie czy też sklepy. Podczas ubiegłorocznej, pierwszej edycji akcji studenci zebrali 680 par klapków, które sami zawieźli samochodem do Gambii.  Wszystkie trafiły do potrzebujących dzieci, jednak zapotrzebowanie na buty jest tam wciąż ogromne.

Gambia to jeden z najbiedniejszych krajów Afryki. Zbierane przez organizatorów akcji klapki będą przede wspierać w profilaktyce chorób i chronić chodzące zazwyczaj boso dzieci przed skaleczeniami, które w tropikalnym klimacie często przeradzają się w niebezpiecznie infekcje. Klapki to także ochrona stóp najmłodszych Gambijczyków przed ukąszeniami węży i skorpionów, jak również przez nagrzanym od słońca, gorącym piaskiem.

„Klapki dla Gambii to akcja, którą możemy wesprzeć nie tylko finansowo. Nasze kompetencje, doświadczenia i kontakty pozwalają nam zapewnić, że transport pewnie i bezpiecznie dotrze do portu przeznaczenia” – powiedział Grzegorz Hinc, Prezes C.Hartwig Gdynia S.A.
 
Pierwszy etap podróży to transport z Bielska-Białej do Gdańska. 17 lipca z gdańskiego portu kontener wyruszy w podróż do portu w Bandżul (ang. Banjul), do którego planowo ma dotrzeć 20 sierpnia. Równolegle w podróż do Afryki wyrusza KlapCar, czyli samochód, w którym będzie jechać z Bielska-Białej do Gambii grupa studentów-wolontariuszy. To oni osobiście będą wręczać zebrane klapki gambijskim dzieciakom.

Więcej informacji o akcji „Klapki dla Gambii” można znaleźć na stronie klapkidlagambii.pl.

C.Hartwig Gdynia z Grupy Kapitałowej OT Logistics, która obchodzi w tym roku jubileusz 160-lecia działalności, jest spółką oferującą kompleksowe usługi z zakresu spedycji morskiej, lądowej i lotniczej. Dążenie do utrzymania długoterminowych relacji z klientami jest czynnikiem motywującym zespół C.Hartwig Gdynia S.A. do ciągłej optymalizacji kosztów dla swoich partnerów biznesowych oraz do dbałości o najwyższą jakość usług. Nad zapewnieniem najwyższych standardów obsługi czuwa zespół ponad 300 doświadczonych specjalistów.  Firma posiada własne spółki zależne w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Oferuje swoje usługi w krajach Europy i Ameryki Płn. W portfolio ma już ponad 5 tysięcy klientów krajowych i zagranicznych, rocznie obsługując ponad 30 tysięcy kontenerów i przewożąc ponad 15 mln ton ładunków.

OT Logistics natomiast to polska firma z ponad 70-letnim doświadczeniem. Wraz ze spółkami tworzącymi Grupę Kapitałową OT Logistics jest największym operatorem portowym w Polsce i na południowym Bałtyku oraz liderem w transporcie wodnym śródlądowym, od Kaliningradu w Rosji, po porty w Niemczech i Holandii. Grupa skupia również podmioty wyspecjalizowane w transporcie drogowym, kolejowym, a także w spedycji i logistyce. W 2017 roku Grupa wypracowała 867 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, a jej zysk netto wyniósł 42,6 mln zł. Akcje OT Logistics od 2013 roku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.