• <
BOTA_2023

Największy kontenerowiec świata zawitał do pierwszego portu w Wielkiej Brytanii

08.01.2015 09:36 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Największy kontenerowiec świata zawitał do pierwszego portu w Wielkiej Brytanii

Partnerzy portalu

Największy kontenerowiec świata zawitał do pierwszego portu w Wielkiej Brytanii - GospodarkaMorska.pl

CSCL Globe, największy kontenerowiec świata, zawinął do portu Felixstowe.  Jednostka o długości 400m, szerokości 58,6m oraz głębokości 30,5m ma wielkość 4 boisk piłkarskich i ładowność nominalną 19,000 TEU.

Jest to pierwszy z pięciu statków tego typu zamówionych przez China Shipping Container Lines (CSCL) w maju 2013 roku. 

Jak mówi Zhang Zhendong, Dyrektor Zarządzający w China Shipping (U.K) Agency Co Ltd: "Port Felixstowe był naszym portem docelowym już od początku działalności, tj. 16 lat temu. Rósł w siłę razem z nami i nadal pozostaje najlepszym punktem wyjściowym, jeżeli chodzi o rynek Wielkiej Brytanii ".

Podczas dalszego rejsu olbrzym zawinie do takich portów jak Rotterdam, Hamburg, Zeebrugge, Qingdao, Shanghai, Ningbo, Yantian i Port Kelang.

W Rotterdamie CSCL Globe ma się minąć z innym rekordzistą mórz, Pieterem Schelte, znajdującym się na pierwszym miejscu w rankingu największych statków świata. Po rozładunku jednostka ruszy w kierunku następnego przystanku, by 19 stycznia ponownie znaleźć się w Rotterdamie i wypłynąć w podróż powrotną do Azji.

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.