• <
BOTA_2023

Minister Tchórzewski z wizytą w Gdańsku

PMK

20.04.2016 18:07 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Minister Tchórzewski z wizytą w Gdańsku - GospodarkaMorska.pl

Minister Energii Krzysztof Tchórzewski 20 kwietnia 2016 r. odwiedził terminal naftowy w Gdańsku oraz Naftoport. Spotkał się także z Zarządem Energa S.A. Rozmowy dotyczyły planów rozwoju spółki.

Podczas spotkania z prezesami PERN i Naftoportu minister Tchórzewski podkreślił znaczenie spółek w zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego Polski. – Naftoport i terminal naftowy stanowią istotny element, który ma wpływ na ciągłość dostaw ropy naftowej – podkreślił. Minister Tchórzewski zwrócił także uwagę, że Terminal Naftowy w Gdańsku to pierwszy nad polskim wybrzeżem Bałtyku kompletny hub morski.

Rozmowy z zarządem Energa S.A. dotyczyły m.in. planów rozwoju spółki. – Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce i ma duże znaczenie w regionie. Dlatego bardzo ważne są inwestycje i rozwijanie jej potencjału – zaznaczył Minister Tchórzewski.   

Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.