• <
PZT_1100x200_gif_2020

Kultura KIWI zdobywa polski rynek logistyczny

Kultura KIWI zdobywa polski rynek logistyczny - GospodarkaMorska.pl

pc

29.09.2016 Źródło: własne

Nowozelandzka Grupa Mainfreight, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, rozwija działalność na rynku europejskim. W ciągu najbliższych 5 lat firma zamierza podwoić przychody w Europie dzięki inwestycjom w siatkę drogowych połączeń drobnicowych, w logistykę kontraktową oraz zwiększyć zatrudnienie i liczbę oddziałów. W Polsce Mainfreight będzie też rozwijać na szeroką skalę usługi 3PL. Wszystko, co robi firma, realizowane jest zgodnie z KIWI Culture Integrity Worldwide Innovation.

– Przede wszystkim słuchamy naszych klientów. Tworzymy rozwiązania, które są odpowiedzią na ich potrzeby, jednocześnie myśląc o tym, jakie skutki będą miały nasze działania za 100 lat – mówi Beata Krawczyk, dyrektor zarządzający Mainfreight Poland Sp. z o.o.

Przyjęta strategia działalności firmy w Europie zakłada w ciągu najbliższych 5 lat intensywny rozwój siatki drogowych połączeń drobnicowych, frachtu lotniczego i morskiego (air&ocean), logistyki kontraktowej oraz kompleksowych usług 3PL. W planach jest otwarcie kolejnych oddziałów w innych krajach Europy, a także nowych powierzchni magazynowych (firma rozpoczęła właśnie budowę magazynu o powierzchni 24 tys. mkw. w holenderskim ‘s-Heerenberg i planuje już kolejne).

W Europie Grupa Mainfreight jest obecna od 2011 roku, kiedy to przejęła holenderską firmę Wim Bosman, jednego z największych przewoźników samochodowych z flotą 1,5 tys. pojazdów ciężarowych i powierzchnią magazynową ponad 340 tys. m kw. W wyniku tego przejęcia, Mainfreight zapewnił sobie silną pozycję na rynku usług drogowych, które dziś stanowią około 65 proc. europejskich przychodów grupy. W tym roku firma rozpoczęła realizację strategii dynamicznego rozwoju na rynku europejskim i w Polsce. Aktualnie w naszym kraju Mainfreight Poland oferuje usługi spedycyjne air&ocean oraz regularne przewozy drobnicowe do Holandii, Belgii, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii, Ukrainy, a także do krajów bałtyckich. Wkrótce do tej listy dołączą kolejne kierunki, na linii których wymiana towarowa Polski jest największa, czyli Niemcy, Francja i Wielka Brytania.  

– W ciągu 5 lat zamierzamy podwoić przychody z działalności w Europie, a Polska ma istotne znaczenie w realizacji naszych planów. Tak intensywny rozwój na europejskim rynku usług logistycznych wynika z globalnej strategii Grupy Mainfreight. Zakłada ona zwiększenie liczby oddziałów z 240 do ponad 400 w 30 krajach na świecie oraz wzrost zatrudnienia z 6 tys. do ponad 10 tys. pracowników – zapowiada Ben Fitts, European Regional Manager Mainfreight.

Kultura KIWI

Swoją biznesową strategię Grupa Mainfreight opiera na tradycyjnych wartościach silnie związanych z kulturą i stylem życia mieszkańców Nowej Zelandii. „Zrób to, bo wszystko jest możliwe”, „Podejmując decyzję, pomyśl jak wpłynie ona na naszą firmę za 100 lat” – to główne zasady pracy w nowozelandzkim koncernie. Kultura KIWI wyróżnia się dużą dyscypliną pracy, otwartością, innowacyjnością a jednocześnie samodzielnością. Nowozelandzkie podejście do biznesu jest praktyczne, mniej formalne, za to mocno ukierunkowane na działanie i decyzyjność. Zgodnie z zasadami firmy, jedyną drogą do wyprzedzenia konkurencji są osiągnięcia pracowników, a jedynym miernikiem tych osiągnięć jest ich postrzeganie przez klientów. Stąd dużą wagę w Grupie Mainfreight przywiązuje się do procesu rekrutacji w myśl zasady „find people for the future”, a także do stałego rozwoju kompetencji całego zespołu.

Na co dzień istotne są relacje międzyludzkie, które opierają się o wzajemne zaufanie i szacunek do każdego człowieka. Wynikają one głównie z wartości rodzinnych, tj. wspólne posiłki, wspólne działanie, które są podstawą nowozelandzkiego stylu życia.

- Kulturę naszej organizacji wyróżnia nie tylko otwartość na pomysły pracowników, ale przede wszystkim uważność ich słuchania. Tak samo uważnie słuchamy potrzeb naszych klientów, dzięki czemu możemy tworzyć dla nich najlepsze rozwiązania. Takie podejście do biznesu sprawia, że Mainfreight bardzo szybko zdobywa wysoką pozycję na europejskim rynku usług logistycznych. Po prostu „special people, special company” - podsumowuje Krawczyk.

O Grupie Mainfreight

Grupa Mainfreight jest jedną z największych grup logistycznych na świecie. Oferuje rozwiązania w ramach łańcuchów dostaw, specjalizując się w transporcie i spedycji drogowej, morskiej, lotniczej, logistyce kontraktowej oraz w zaawansowanych łańcuchach logistycznych. Działalność operacyjną Grupa Mainfreight rozpoczęła w 1978 roku w Nowej Zelandii w Auckland. Notowana na Nowozelandzkiej Giełdzie Papierów Wartościowych, w 2015 roku osiągnęła przychód w wysokości 1,33 mld EUR. Grupa Mainfreight posiada 240 oddziałów na 5 kontynentach i zatrudnia ponad 6 tys. pracowników. W Europie jest obecna od 2011 roku, po przejęciu holenderskiej firmy Wim Bosman, jednego z największych przewoźników drogowych. Mainfreight Europe działa w 9 krajach (Polska, Holandia, Belgia, Francja, Rumunia, Niemcy, Ukraina, Rosja, Wielka Brytania), dysponuje własną powierzchnią magazynową 340 tys. m² oraz posiada doskonale rozwiniętą sieć linii drobnicowych i magazynów cross-dockowych. Na całym świecie Grupa Mainfreight działa w oparciu o standardy TAPA i certyfikaty – ISO 9001 i 14001, HACCP i LEAN & GREEN (proekologiczny system zarządzania). Przy podejmowaniu decyzji biznesowych zawsze kieruje się 100-letnią wizją rozwoju i hasłem „Special people, special company”.

O Mainfreight Poland

Mainfreight Poland to kompleksowy dostawca rozwiązań logistycznych w ramach łańcuchów dostaw. Specjalizuje się w transporcie drogowym, spedycji morskiej oraz lotniczej, klientom oferuje także usługi z zakresu logistyki kontraktowej i magazynowania. W Polsce Mainfreight jest obecny od 2012 roku dzięki przejęciu firmy Wim Bosman działającej na polskim rynku od 2004 roku. Mainfreight Poland posiada 100 samochodów ciężarowych i współpracuje z podwykonawcami, dysponującymi ponad 200 autami. Mainfreight Poland konsekwentnie rozszerza zasięg połączeń drobnicowych (przewozy paletowe), oferując swoim klientom regularne połączenia drobnicowe z Polski do m.in.: Holandii, Belgii, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Hiszpanii oraz na Ukrainę. Siedziba główna Mainfreight Poland mieści się w Pruszkowie k/Warszawy, firma posiada 3 oddziały: w Warszawie, Katowicach i Poznaniu. Obecnie zatrudnia ok. 150 osób. Dyrektorem Zarządzającym Mainfreight Poland jest Beata Krawczyk.

Źródło:
własne
Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34462,00 $ tona 6,28% 6 maj
 Cynk 2920,00 $ tona -0,51% 6 maj
 Aluminium 2476,00 $ tona 1,23% 6 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.