• <
konferencj_platforma_lng_2023

Korea Południowa mocno zainwestuje w bunkrowanie LNG

PMK

15.07.2018 20:54 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Korea Południowa mocno zainwestuje w bunkrowanie LNG

Partnerzy portalu

Korea Południowa mocno zainwestuje w bunkrowanie LNG - GospodarkaMorska.pl

Korea Południowa wystartowała z projektem stworzenia nowatorskiej technologii bunkrowania LNG, przewidując wzrost popularności tego paliwa wynikający z wejścia ostrych norm środowiskowych w 2020 roku.

Dwuletni projekt ma pochłonąć sumę 2,7 mln dolarów rocznie. Weźmie w nim udział 50 ekspertów od paliwa LNG i bunkrowania, m.in. członkowie Korea Research Institute of Ships & Ocean Engineering i Korea Marine Equipment Research Institute.

Bunkrowanie LNG to dosyć młoda gałąź rynku, a Korea Południowa chce stać się jej liderem. Projekt zakłada stworzenie nowoczesnego systemy bunkrowania LNG dla statków zawijających do Korei, głównie do portów w Ulsan i Busan. Korea planuje także zamówienie pierwszych masowców napędzanych LNG już w sierpniu tego roku.

Każda z tych jednostek ma mieć nośność 200 tys. dwt i ma obsługiwać trasę z Korei Południowej do Australii. Dodatkowo rząd ma dotować w 10 proc. zamianę starych statków na nowe, napędzane paliwem LNG.

Bollore Logistics
NAVIRETECH
Baltexpo2023_mały

Dziękujemy za wysłane grafiki.