• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Kładka na Ołowiankę już funkcjonuje. Nie działała przez kilka godzin

SŁ/gdansk.pl

03.06.2018 16:54 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Kładka na Ołowiankę już funkcjonuje. Nie działała przez kilka godzin

Partnerzy portalu

Kładka na Ołowiankę już funkcjonuje. Nie działała przez kilka godzin - GospodarkaMorska.pl

W sobotni wieczór, 2 czerwca, popsuła się wodna sygnalizacja świetlna przy kładce na Ołowiankę. W związku z tym kładka nie była opuszczana do niedzielnego poranka, 3 czerwca. Kładka od około godz. 10.30 działa zgodnie z harmonogramem.

W sobotę około godz. 20.00 popsuła się tablica zmiennej treści podająca sygnalizację dla statków, jachtów i żaglówek (zielone i czerwone strzałki zezwalają na wpłynięcie z morza na Motławę lub nakazują czekać na pozwolenie).

W związku z awarią sygnalizacji Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, który nadzoruje kładkę na Ołowiankę, około godz. 23.00 podjął decyzję o jej podniesieniu i nie opuszczaniu do czasu usunięcia awarii. W ten sposób jednostki morskie mogły swobodnie przepływać w tym miejscu, ale ruch pieszych byl niemożliwy.  

W niedzielę, 3 czerwca, od rana serwisanci starali się naprawić awarię. Nie udało się tego zrobić. Jednak GZDiZ około godz.10.30 uznał, że kładkę można już opuszczać zgodnie z harmonogramem. Dlaczego? Jak tłumaczy Magdalena Kiljan, rzecznik GZDiZ, w tym miejscu są bowiem dwa rodzaje sygnalizacji. Znaki zmiennej treści uległy awarii, ale jest tam też dodatkowa sygnalizacja i ona musi teraz wystarczyć załogom jednostek pływających.

Dziękujemy za wysłane grafiki.