• <
smartre_2023

Już wkrótce w szczecińskim porcie powstanie nowoczesne centrum logistyczne

12.10.2015 09:20 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Już wkrótce w szczecińskim porcie powstanie nowoczesne centrum logistyczne

Partnerzy portalu

Już wkrótce w szczecińskim porcie powstanie nowoczesne centrum logistyczne - GospodarkaMorska.pl

Waimea Logistic Park 1 Sp. z o.o. spółka należąca do grupy Waimea Holding S.A. wybuduje z szczecińskim porcie nowoczesne centrum logistyczne „Waimea Logistic Park – Port Morski Szczecin”.

Oferta Waimea Logistic Park 1 Sp. z o.o. stanowi odpowiedź na ogłoszony przez Zarząd Portów Morskich Szczecin i Świnoujście ZMPSiŚ SA przetarg na dzierżawę terenu oraz wybudowanie nowoczesnego centrum logistycznego w obszarze portu w Szczecinie. Projekt ten, nazywany dotychczas Zachodniopomorskim Centrum Logistycznym (ZCL) zakłada, że prowadzona w nim będzie działalność związana z obsługą zespołu portowego z wykorzystaniem m.in. składu celnego, strefą wolnocłową, obsługą logistyczną firm oraz tzw. produkcją lekką.

W dniu 8 października br. podpisano umowę przedwstępną, którą zgodnie z procedurą przetargową przesłano do Ministerstwa Skarbu Państwa celem akceptacji. Finałem tego będzie podpisanie umowy dzierżawy na okres 30 lat i wystąpienie przez inwestora o pozwolenie na budowę oraz rozpoczęcie inwestycji. Według założeń przetargu, na terenie ZCL powstaną nowoczesne magazyny o łącznej powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 40 000 m2.

Zmiany w branży TSL, które dokonują się na polskim rynku wskazują w sposób jednoznaczny na ogromny potencjał Pomorza Zachodniego. Odpowiedzią na zmieniające się i wciąż rosnące potrzeby rynku była decyzja jednego z deweloperów logistycznych o przystąpieniu do przetargu i złożeniu oferty na długoterminową dzierżawę 95 120 m2 terenu między ulicami Hryniewieckiego i Kujota w porcie w Szczecinie oraz wybudowanie na nim nowoczesnego centrum logistycznego, spełniającego najwyższe standardy magazynowania. Ważnym aspektem tego jest także fakt, że dzięki inwestycji w porcie, powstaną nowe miejsca pracy w mieście i regionie. Inwestycja zaplanowana przez Waimea Holding S.A. prowadzona będzie w ramach realizowanych przez firmę projektów multimodalnych.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.