• <
BOTA_2023

Japoński armator zamówił pierwsze na świecie hybrydowe jednostki o napędzie diesla oraz na metanol

01.07.2015 13:53 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Japoński armator zamówił pierwsze na świecie hybrydowe jednostki o napędzie diesla oraz na metanol

Partnerzy portalu

Japoński armator zamówił pierwsze na świecie hybrydowe jednostki o napędzie diesla oraz na metanol - GospodarkaMorska.pl

Japoński armator Mitsui O.S.K. Lines (MOL) zamówił trzy frachtowce o napędzie hybrydowym na paliwo diesel oraz metanol. Zamówienie wykona japońska stocznia  Minaminippon Shipbuilding. Jednostki zostaną ukończone w 2016 roku.

Na każdym ze statków zainstalowany będzie unikatowy silnik hybrydowy, skonstruowany przez japońską spółkę-siostrę MOL - Mitsui Engineering & Shipbuilding. Napęd został już przetestowany i spełnia wszystkie oczekiwania.

- Spalając metanol razem z paliwem diesla powstaje dużo mniej dwutlenku węgla oraz azotanów niż w tradycyjnych napędach. Ponadto metanol podczas spalania nie emituje w ogóle siarczanów, z korzyścią dla środowiska naturalnego – tłumaczą fachowcy z MOL.

To nie koniec innowacji na nowych jednostkach Japończyków. Poza hybrydowym napędem statki będą mogły się pochwalić jednym z pierwszych na świecie systemem oczyszczania wody balastowej oraz zarządzania oszczędzającymi energię, zamontowanymi po obu stronach śrubami napędowymi.

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.