• <
gryfia_70lat

HMM wszedł na amerykańską giełdę NYSHEX

PMK

24.07.2018 16:04 Źródło: własne

Partnerzy portalu

HMM wszedł na amerykańską giełdę NYSHEX - GospodarkaMorska.pl

Giełda New York Shipping Exchange (NYSHEX) ogłosiła przyjęcie koreańskiego armatora Hyundai Merchant Matine jako członka założycielskiego i inwestora.

To nie pierwszy armator, który w ostatnim czasie dołączył do NESHEX. W ciągu ostatnich 9 miesięcy giełda wzbogaciła się o sześciu czołowych przewoźników kontenerowych stanowiących 52 proc. światowej ładowności kontenerowej. Wśród nich są: Maersk Line, Hapag Lloyd, CMA CGM, MOL, OOCL oraz COSCO.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Maersk Line i HMM dołączyło do NYSHEX. Maersk Line jest pionierem wielu inicjatyw cyfrowych i cieszymy się, że możemy razem pracować nad digitalizacją procesu kontraktowania ładunków, a także poprawić niezawodność przesyłek. HMM to z kolei kolejny krok w rozwoju naszej obecności na rynku azjatyckim. Z każdym dodatkowym przewoźnikiem, który dołącza do giełdy, nasi członkowie korzystają z większej liczby ofert i usług do wyboru - powiedział Gordon Downes, prezes NYSHEX.

Członkowie NYSHEX reprezentują teraz wszystkie trzy główne sojusze: 2M, Ocean Alliance i The Alliance. Zapewnia to spedytorom szeroki zakres usług do wyboru.

- Inwestycja w NYSHEX jest kolejnym przykładem naszego zaangażowania w bycie kluczowym graczem w cyfrowej transformacji naszej branży. Ta platforma pomoże nam rozszerzyć gamę produktów i usług cyfrowych, aby ostatecznie poprawić jakość obsługi klienta - powiedział Peter Hildebrandt, szef działu zarządzania przychodami w Maersk Line i przyszły przedstawiciel branży morskiej na Radzie NYSHEX.

- Nadszedł czas, aby stworzyć bardziej współpracujące środowisko dla wszystkich uczestników branży transportu morskiego. Właśnie dlatego cieszymy się z rozpoczęcia pilotowania procesów i technologii NYSHEX w Ameryce Północnej od marca 2018 roku w celu zwiększenia widoczności i pewności dla nadawców, co, jak mamy nadzieję, zaowocuje lepszymi doświadczeniami dla naszych klientów – dodał.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.