• <
gryfia_70lat

GEFCO i BERGÉ łączą siły w Hiszpanii

pc

11.07.2018 10:39 Źródło: własne

Partnerzy portalu

GEFCO i BERGÉ łączą siły w Hiszpanii - GospodarkaMorska.pl

Grupa GEFCO oraz BERGÉ, wiodący gracz w obszarze multimodalnych usług logistycznych w Hiszpanii, podjęły decyzję o fuzji na tamtejszym rynku. Spółki zawarły porozumienie o połączeniu swoich działów logistyki pojazdów gotowych, w wyniku którego powstanie nowa firma BERGÉ GEFCO posiadająca wiodącą pozycję na hiszpańskim rynku. Operacja wymaga zatwierdzenia przez Komisję Europejską.

Nowa firma BERGÉ GEFCO powstanie w wyniku połączenia działów GEFCO Spain FVL i BERGE Automotive Logistics (BAL). Celem fuzji jest utworzenie spółki będącej czołowym graczem na rynku logistyki pojazdów gotowych w Hiszpanii. Nowa firma może zarządzać i przewozić nawet 1,4 mln samochodów rocznie, posiada ponad 3 mln m2 powierzchni magazynowej, 700 pojazdów ciężarowych, 100 wagonów kolejowych i 40 tys. m2 powierzchni warsztatowej.

Wspólne działanie na rzecz rozwoju

Rynek pojazdów gotowych w Hiszpanii jest jednym z największych na świecie: rocznie produkuje się tu 3 mln aut, 2,4 mln trafia na eksport, a 1,2 mln jest sprzedawanych na rodzimym rynku. Celem BERGÉ GEFCO jest budowanie bliższych relacji z klientami poprzez wprowadzanie usprawnień kluczowych procesów, optymalizację istniejących zasobów i większą reaktywności. W ofercie nowej firmy znajdzie się pełny zakres logistyki pojazdów gotowych obejmujący transport, magazynowanie, usługi techniczne, kontrole i dostawy. Połączenie sił Grupy GEFCO i BERGÉ pozwoli nowej spółce dostarczać kompleksowe usługi, w tym projektowanie procesów logistycznych i inżynieryjnych od zakładów produkcyjnych po dostawy do klientów końcowych. Działalność firmy będzie koncentrować się w Hiszpanii, a jednocześnie będzie ona wspierać obu partnerów w rozwoju ich międzynarodowych oddziałów na innych rynkach.

Szerszy zakres i większy zasięg usług


BERGÉ GEFCO przyczyni się do znaczącego wzrostu biznesu w obszarze transportu, magazynowania i zasięgu geograficznego. Do dyspozycji klientów będzie 3,4 mln m2 powierzchni magazynowej oraz ponad 700 samochodów ciężarowych i 100 wagonów kolejowych, co pozwoli nowej spółce na zarządzanie i transport 1,4 mln samochodów rocznie. Ponadto w ofercie firmy znajdzie się szeroka gama usług uzupełniających realizowanych w 10 centrach logistycznych w całej Hiszpanii oraz na 40 tys. m2 powierzchni warsztatowej – będą to m.in. naprawy, adaptacje, malowanie, mycie, przygotowanie dostaw oraz kontrola jakości i wykończenia.

– Cieszymy się z efektu współpracy z firmą BERGÉ, jakim jest nowa spółka joint venture. Połączenie sił pozwoli nam oferować szerszy zakres usług na najwyższym poziomie, co przełoży się na korzyści dla naszych klientów, partnerów i pracowników. Nowa firma będzie dobrze przygotowana do zmieniających się potrzeb branży motoryzacyjnej i liczymy, że połączenie naszych zasobów pobudzi innowacje w sektorze – podkreślił Luc Nadal, prezes zarządu Grupy GEFCO.

– Zaangażowanie firmy BERGÉ we współpracę z GEFCO, światowym liderem w logistyce przemysłowej, zdecydowanie wzmocni naszą pozycję na hiszpańskim rynku. Jesteśmy przekonani, że połączenie naszej wiedzy i doświadczenia w tym segmencie przyczyni się do rozwoju obu przedsiębiorstw – powiedział Jaime Gorbeña, prezes BERGÉ y COMPAÑÍA.

BERGÉ GEFCO W LICZBACH:

650 pracowników
siedziba w Ciempozuelos (Madryt, Hiszpania)
3,4 miliona m2 powierzchni magazynowej
możliwość zarządzania i przewozu do 1,4 mln pojazdów rocznie
700 samochodów ciężarowych
100 wagonów szynowych
40 000 m2 powierzchni warsztatowej
10 centrów logistycznych: Ciempozuelos, Pinto i Villaverde (Madryt), Barcelona i Tarragona (Katalonia), Sagunto (Walencja), Vigo i Porriño (Pontevedra), Santander i Saragossa
obecność w 26 portach w całej Hiszpanii

GEFCO to światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży motoryzacyjnej. Bazując na 69-letnim doświadczeniu, projektuje i wdraża inteligentne i elastyczne rozwiązania w łańcuchach dostaw w ponad 10 sektorach przemysłu. Grupa działa w 47 krajach, posiada sieć ponad 300 placówek i zatrudnia 13 000 osób. W 2017 roku obroty Grupy GEFCO wyniosły 4,4 mld euro.

BERGÉ natomiast jest wiodącym multimodalnym operatorem logistycznym w Hiszpanii. Posiada rozległą strukturę specjalizującą się w logistyce pojazdów zintegrowanych, operacjach portowych, logistyce wartości dodanej oraz outsourcingu procesów i wysyłek. Realizuje ponad 3 miliony usług logistycznych rocznie i operuje ponad milionem pojazdów w swoich terminalach. Posiada magazyny o powierzchni ponad 2 mln m2 z dostępem do połączeń multimodalnych (kolejowych, morskich i drogowych), magazyny do przygotowywania dostaw, montażu akcesoriów, adaptacji, naprawy lub innych usług technicznych. Jest częścią BERGÉ y COMPAÑÍA, firmy założonej w Bilbao w 1870 roku, obecnej w 9 krajach i zatrudniającej około 4 500 pracowników.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.