• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Gdynia: Radni PiS krytycznie o inwestycjach drogowych miasta

ew

30.05.2018 13:53 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Gdynia: Radni PiS krytycznie o inwestycjach drogowych miasta

Partnerzy portalu

Gdynia: Radni PiS krytycznie o inwestycjach drogowych miasta - GospodarkaMorska.pl

W Gdyni nie ma dialogu między władzami miasta w osobie prezydenta Wojciecha Szczurka z mieszkańcami – mówili podczas dzisiejszej konferencji prasowej radni PiS Michał Bełbot i Marek Dudziński, odnosząc się do chybionych, ich zdaniem, inwestycji drogowych w Gdyni.

Radni zorganizowali konferencję prasową w związku z planowaną przez miasto budową wiaduktu między ulicami Strzelców a Buraczaną. Wiadukt miałby być trasą przelotową łączącą dwie dzielnice – Mały Kack oraz Karwiny, jednak jak wskazują radni, mieszkańcy tych dzielnic są w większości przeciwni inwestycji, a sam wiadukt pierwotnie miał być jedynie kładką dla pieszych.

Radny Michał Bełbot nazwał planowany wiadukt „koszmarkiem” i wskazał, iż inwestycja nie była należycie konsultowana z mieszkańcami. „Sam apelowałem do prezydenta o to by spotkał się z mieszkańcami” – mówił Bełbot i dodał – „Nikt jednak nie podjął konsultacji i efekt jest taki, że mieszkańcy dzielnic sami zbierają podpisy przeciwko budowie wiaduktu”.

Bełbot zwrócił też uwagę na wysoki koszt inwestycji – 16 mln złotych. „To bardzo dużo, zwłaszcza w sytuacji, gdy w tym samym czasie władze miasta twierdzą, że nie ma pieniędzy na budowę wiaduktu w dzielnicy Chylonia, na który mieszkańcy czekają 20 lat” – podkreślał radny.

Z kolei radny dzielnicy Karwiny Marek Dudziński wskazał, iż władze Gdyni prowadzą inwestycje drogowe w sposób nieprzemyślany. „Próbuje się uszczęśliwiać mieszkańców na siłę, ignorując ich głos i potrzeby” – powiedział PAP Dudziński – „Można podać wiele przykładów efektownych, ale nieprzemyślanych inwestycji drogowych, jak choćby połączenie ulic Władysława IV i Świętojańskiej. Tymczasem gdyby miasto wsłuchiwało się w głosy mieszkańców na pewno otrzymałoby wiele cennych uwag” – podsumował radny.

W 2018 roku Gdynia planuje wydać na inwestycje 422 mln złotych, z której to kwoty 60 proc. ma trafić właśnie na inwestycje drogowe. Wśród najważniejszych inwestycji znajduje się rozbudowa ulic 10 Lutego i Dworcowej, przebudowa ulicy Chwarznieńskiej a także pierwsza część remontu ul. Hodowlanej.

Dziękujemy za wysłane grafiki.