• <
siemens_gamesa_2022

Delegacja tajwańskiego Ministerstwa Finansów w Porcie Gdańsk

24.09.2015 07:37 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Delegacja tajwańskiego Ministerstwa Finansów w Porcie Gdańsk

Partnerzy portalu

Delegacja tajwańskiego Ministerstwa Finansów w Porcie Gdańsk - GospodarkaMorska.pl

23 września Port Gdańsk wizytowała delegacja przedstawicieli tajwańskiego Ministerstwa Finansów oraz branży morskiej, która przybyła na Pomorze z trzydniową wizytą celem zapoznania się ze specyfiką pracy polskiej służby celnej z uwzględnieniem jej struktury, głównych zadań oraz strategii działania na najbliższe lata. Polską stronę reprezentowali przedstawiciele Ministerstwa Finansów i Służby Celnej.

Przedstawiciele Izby Celnej w Gdyni mieli okazję zaprezentować gościom nowe regulacje celno-graniczne, które weszły w życie w portach polskich z początkiem tego roku, tj. sposób zaimplementowania tzw. IV ustawy deregulacyjnej wprowadzającej szereg uproszczeń dla przedsiębiorców importujących towary via porty polskie. Spotkanie miało również na celu zaprezentowanie tajwańskim gościom charakterystyki obrotu towarowego z zagranicą, w szczególności w procedurach wywozowych i przywozowych stosowanych w portach polskich, w tym w Porcie Gdańsk.

Port Gdańsk, jego potencjał i aktualną działalność zaprezentował Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych ZMPG S.A. - Pan Marek Pietruszewski, który w swoim wystąpieniu przedstawił gościom również perspektywy dalszego rozwoju portu, omawiając najważniejsze inwestycje realizowane w chwili obecnej na terenach administrowanych przez Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. oraz przedsięwzięcia inwestycyjne, których realizację zaplanowano w porcie na najbliższe lata. Strona tajwańska przedstawiła z kolei działalność i plany rozwojowe największego portu na Tajwanie - Kaohsiung.

Spotkanie na terenach Portu Gdańsk zakończono wizytą w terminalu kontenerowym DCT, gdzie zaprezentowano gościom specyfikę funkcjonowania terminalu oraz charakterystykę realizowanego tam obrotu towarowego.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.