• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Costa Cruises powiększy swoją przepustowość o 43 procent

PMK

27.05.2018 16:35 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Costa Cruises powiększy swoją przepustowość o 43 procent

Partnerzy portalu

Costa Cruises powiększy swoją przepustowość o 43 procent - GospodarkaMorska.pl

Costa Cruises, główna linia wycieczkowa Carnival Corporation, planuje powiększenie swojej floty o 43 procent do 2021 roku. Oznacza to, że spółka doda 4 jednostki w ciągu kolejnych 3 lat.

Pierwszą z nich będzie Costa Venezia, której budowa trwa w stoczni Fincantieri i ma zostać ukończona w lutym 2019 roku. Następna będzie statek siostrzany Venezii, która ma zostać zwodowany w 2020 roku. Oba statki będą przeznaczone na rynek chiński.

Dodatkowo w 2019 roku dojdzie do zwodowania statku flagowego linii – napędzanego LNG wycieczkowca Costa Smeralda, budowanego w stoczni Meyer Turku. Jednostka siostrzana tego statku ma zostać oddana do służby w 2021 roku.

Statki mają mieć długość 337 metrów i szerokość 42 metrów. Będzie to pierwszy przypadek wykorzystania silników hybrydowych z udziałem paliwa LNG na wycieczkowcach.

LNG będzie przechowywane na pokładzie i używane do generowania całej energii podczas rejsu. Silniki będą zasilane skroplonym gazem Caterpillar/MaK, który spełnia najostrzejsze regulacje środowiskowe. Projektanci położyli także duży nacisk na energetyczną efektywność jednostki.

Wyposażona zostanie nie tylko w innowacyjne silniki, ale także m.in. w oświetlenie LED i system odzyskiwania ciepła, a kadłub pomalowany będzie specjalnymi farbami, które zmniejszają jego opór pod wodą.

Statek będzie obsługiwał linię wycieczkową Costa Cruises, własność Carnival Corporaton. Jednorazowo na pokład zabierze aż 6 600 turystów, dla których przygotowano 2,6 tys. kabin.

Multimiliardowy kontrakt na budowę czterech jednostek nowej generacji zasilanych paliwem LNG Carnival Corporation podpisał w czerwcu 2015 r. Dwa nowoczesne wycieczkowce powstaną w stoczni Meyer Werft w Niemczech, a dwa kolejne w oddziale Meyer Werft w Turku w Finlandii. Drugi z nich ma być oddany do eksploatacji wiosną 2021 r.

Wszystkie jednostki są częścią planu renowacji floty, który rozpocznie się w marcu 2019 roku.

Dziękujemy za wysłane grafiki.