Najprawdopodobniej prom przestanie pływać po otwarciu tunelu pod Martwą Wisłą. To problem dla pieszych i rowerzystów, którzy nie będą mogli z niego korzystać. O rozwiązaniach, jakie szykuje miasto informuje trojmiasto.pl.
Tunel pod Martwą Wisłą ma być otwarty na przełomie września i października. Wtedy prawdopodobnie przeprawa promowa zostanie zlikwidowana. Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku zastanawia się nad uruchomieniem w ramach wydłużonej linii 158 autobusu miejskiego wyposażonego w miejsca dla rowerów. Drugie rozwiązanie to przejazdy tzw. midibusem w tunelu między Węzłem Marynarki Polskiej a Węzłem Ku Ujściu. Rozważa się również uruchomienie dla pieszych mniejszych i bardziej ekonomicznych promów niż te, które były dotychczas wykorzystywane.
„Logistyka lubi ciszę”. Czy przepisy stoją na przeszkodzie rozwoju branży logistycznej? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
Polska bramą do Europy Środkowo-Wschodniej [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
Aż 420 dzieci biegało po terminalu kontenerowym. VI ONE Terminal Run Gdynia Hutchison Ports wspiera szkoły i fundacje
Kongsberg dostarcza zaawansowany system VTS dla Wielkiego Bełtu
Kongres Polskie Porty 2030+. Relacja LIVE dzień 2.
IMO ewakuuje marynarzy, którzy utknęli w cieśninie Ormuz