• <

CMA CGM łączy siły z amerykańskim startupem, by pracować nad inteligentnymi statkami

PMK

06.06.2018 17:31 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski CMA CGM łączy siły z amerykańskim startupem, by pracować nad inteligentnymi statkami

Partnerzy portalu

CMA CGM łączy siły z amerykańskim startupem, by pracować nad inteligentnymi statkami - GospodarkaMorska.pl

Francuska grupa żeglugowa CMA CGM połączyła siły ze startupem z San Francisco, aby zbadać wykorzystanie sztucznej inteligencji na swoich statkach.

CMA CGM, druga co do wielkości na świecie linia kontenerowa, ogłosiła we wtorek, że rozpoczęła współpracę z Shone, kalifornijskim startupem uruchomionym przez trzech francuskich inżynierów w 2017 r.. Młoda firma specjalizuje się w wykorzystaniu sztucznej inteligencji do transportu morskiego.

Armator twierdzi, że dzięki współpracy Shone uzyska dostęp do jednostek CMA CGM Group w celu sfinalizowania rozwoju systemów sztucznej inteligencji na pokładzie kontenerowców.

Zgodnie z zapowiedziami CMA CGM, Shone wbuduje systemy gromadzenia danych na pokładzie, które następnie zostaną przeanalizowane w centrali start-up w San Francisco w Kalifornii. System Shone będzie łączył dane z wielu czujników (radaru, kamery, AIS itp.), aby zwiększyć bezpieczeństwo jednostki, zapobiegając m.in. kolizjom.

CMA CGM powiedział, że współpraca jest zgodna ze strategią innowacji poprzez transformację cyfrową wdrożoną przez prezesa i dyrektora generalnego Rodolphe Saadé.

Dziękujemy za wysłane grafiki.