• <
BOTA_2023

BALTICON obchodził 25-lecie

Marek Nowak

09.04.2016 06:32 Źródło: własne

Partnerzy portalu

BALTICON obchodził 25-lecie - GospodarkaMorska.pl

Wystawna kolacja w gdańskim Hotelu Hilton uświetniła obchody 25-lecia spółki BALTICON, specjalizującej się w obsłudze techniczno-logistycznej ruchu kontenerowego.

- Gośćmi na dzisiejszej kolacji nie są klienci, kontrahenci czy pracownicy naszej spółki lecz po prostu nasi przyjaciele – podkreślił Tomasz Szmid, Prezes Zarządu firmy, podczas krótkiego przemówienia rozpoczynającego event, a następnie z charakterystycznym poczuciem humoru zaprezentował krótką historię, założycieli i członków zarządu Balticonu.

Spółka od lat utrzymuje pozycję polskiego lidera w serwisowaniu kontenerów, w tym także kontenerów chłodniczych toteż na kolacji obecnych było bardzo wielu przedstawicieli branży logistycznej, a rozmowy siłą rzeczy ciążyły w stronę łączących ich interesów.

- Z Balticonem współpracujemy już od ponad pięciu lat – mówi Konrad Kałęcki, Country Freight Manager firmy Eagle Trans Shipping and Logistics. - Spółka ta świadczy nam usługi transportu kolejowego i drogowego kontenerów morskich, a także podstawień bocznicowych i depotu kontenerowego.

To właśnie od depotu, czyli usług serwisu, składowania i remontów kontenerów, Balticon rozpoczynał swoją działalność, następnie poszerzając ją o ich sprzedaż, dzierżawę, wynajmem i transport. Firma posiada obecnie depot na zapleczu wszystkich terminali kontenerowych w Polsce, natomiast usługi transportowe i handlowe świadczy zarówno na terenie Polski, jak i Unii Europejskiej. Z czasem usługi serwisowe zostały poszerzone o obsługę kontenerów specjalnych, między innymi chłodniczych, spółka uruchomiła także specjalistyczny warsztat naprawczy na terenie depotu w Gdańsku, jednocześnie rozwijając działalność sprzedaży i wynajmu kontenerów za pośrednictwem oddziałów w innych polskich miastach.

- Najbardziej we współpracy z Balticonem doceniam elastyczność oraz to, że jest to firma z przyjazną, ludzką twarzą, która w praktyce stosuje zasady fair play – podkreśla Kałęcki. - Dzięki temu stworzyliśmy we wzajemnych relacjach tak ważne w tym biznesie zaufanie.

W ciągu 25-letniej działalności spółka osiągnęła mocną pozycję wśród firm związanych z obsługą logistyki kontenerowej, a zróżnicowana działalność w kilku wzajemnie uzupełniających się dziedzinach pozwala jej elastycznie reagować na zmiany i czyni ją odporniejszą na wahania koniunktury. W opinii klientów, a właściwie przyjaciół zebranych w Hotelu Hilton, przedstawiciele Balticonu uchodzą za profesjonalistów, którzy maja wdrożone wszystkie najnowsze standardy i nowoczesne systemy teleinformatyczne.

- Trudno wskazać jedno konkretne wydarzenie w ciągu naszej historii, które można by uznać za najważniejsze ale z pewnością istotne było wejście z naszą, działalnością do DCT Gdańsk, co miało miejsce w 2009 roku - powiedział nam Tomasz Szmid.

Od początku marca firma funkcjonuje też w nowej siedzibie w Gdańsku.

Impreza w Hotelu Hilton trwała do czwartej rano. Był tort, muzyka i subtelnie toczący się podczas kolacji happening, w który zaangażowani zostali aktorzy udający nieroztropnych kelnerów, kelnerki i obsługę sceny. Z pewnością było to wydarzenie, które na długo pozostanie w życzliwej pamięci jego uczestników.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.