• <
smartre_2023

Adam Purwin złożył rezygnację z funkcji prezesa PKP CARGO

15.12.2015 07:06 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Adam Purwin złożył rezygnację z funkcji prezesa PKP CARGO

Partnerzy portalu

Adam Purwin złożył rezygnację z funkcji prezesa PKP CARGO - GospodarkaMorska.pl

W dniu 14 grudnia Adam Purwin złożył rezygnację z funkcji prezesa PKP CARGO ze skutkiem natychmiastowym. Adam Purwin został wybrany prezesem PKP CARGO w drodze konkursu 6 lutego 2014 roku. Wcześniej – od lutego 2013 roku - pełnił funkcję członka zarządu ds. finansowych PKP CARGO i odpowiadał za przygotowanie debiutu giełdowego Spółki.

- Przez blisko trzy lata budowaliśmy międzynarodową pozycję PKP CARGO. Bezprecedensowy sukces debiutu giełdowego, ekspansja zagraniczna, skuteczna restrukturyzacja i ogromne inwestycje to fundamenty dalszego rozwoju drugiego największego przewoźnika w Unii Europejskiej. Przyjęta właśnie strategia Cargo’20 pozwoli na trwałą zmianę logistycznej mapy Europy z korzyścią dla pracowników, klientów, akcjonariuszy i pozycji polskiej logistyki w regionie – mówi Adam Purwin, ustępujący prezes PKP CARGO.

Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk z zaskoczeniem przyjął informację o dymisji szefów PKP Cargo Adama Purwina oraz PKP PLK S.A. Andrzeja Filipa Wojciechowskiego. Rezygnację złożył również Członek Zarządu spółki PKP PLK S.A. Karol Depczyński.

- Jestem bardzo zaskoczony podaniem się do dymisji szefów PKP Cargo i Polskich Linii Kolejowych, tym bardziej że wdrażamy nowy rozkład jazdy – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. – Jest to zachowanie nieodpowiedzialne, gdy Prezes i Członek Zarządu ds. finansowych PKP PLK S.A. opuszczają swoje stanowiska w momencie, gdy do końca roku należy rozliczyć 13,5 mld zł przeznaczonych na realizację inwestycji kolejowych.

Jesteśmy w trudnej sytuacji, ale zarządy PKP PLK oraz PKP Cargo pracują normalnie. W najbliższym czasie zostaną wyłonione osoby, które zajmą stanowiska w zarządzie spółki PLK. Procedury powoływania szefa PKP Cargo są bardziej zawiłe, ale już wkrótce zostaną wdrożone – dodał minister Andrzej Adamczyk. - Obie spółki, których prezesi podali się dziś do dymisji, przejmujemy z dużą ilością niewiadomych i problemów do pilnego rozwiązania. Już wkrótce nowe zarządy w pełnych składach zajmą się ich rozwiązywaniem. Sytuacja w tych spółkach jest pod kontrolą.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.