• <
bulk_cargo_port_szczecin

Pierwszy pociąg z ukraińskim zbożem oczekiwany w Niemczech w najbliższych dniach

gm

09.08.2022 14:34 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Pierwszy pociąg z ukraińskim zbożem oczekiwany w Niemczech w najbliższych dniach

Partnerzy portalu

Pierwszy pociąg z ukraińskim zbożem oczekiwany w Niemczech w najbliższych dniach - GospodarkaMorska.pl
Widok na port w Rostoku, Niemcy. Fot. Bundesanstalt für Wasserbau, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons

Pierwszy pociąg z kukurydzą z Ukrainy powinien przyjechać do Rostoku na północy Niemiec pod koniec bieżącego tygodnia, a najpóźniej na początku przyszłego tygodnia. Ładunek ma być następnie wywożony statkami, prawdopodobnie do Afryki Północnej – informuje we wtorek portal stacji NDR.

Według informacji tego nadawcy w sierpniu w Rostoku pojawią się jeszcze trzy pociągi z ukraińskim zbożem, dzięki czemu w miejscowym porcie będzie można obsłużyć do 6000 ton.

„Nie skończy się na kukurydzy. Także inne zboża mają być sprowadzone do hanzeatyckiego miasta pociągiem z Ukrainy” – podkreśla NDR.

Ukraiński eksport rolny przez Morze Czarne był zablokowany od końca lutego z powodu rosyjskiej wojny napastniczej, ale po zawarciu porozumienia 22 lipca pierwsze statki są ponownie w drodze. Mimo to nadal rozwijane mają być alternatywne trasy lądowe. Wznowienie eksportu jest uważane za ważne dla stabilizacji cen żywności na rynku światowym. Do tej pory Ukraina była za jednego z najważniejszych eksporterów zbóż – przypomina portal stacji.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.