• <

Papież: niech wypłynięcie statków z ukraińskich portów będzie krokiem w stronę pokoju

gm

07.08.2022 15:38 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Papież: niech wypłynięcie statków z ukraińskich portów będzie krokiem w stronę pokoju

Partnerzy portalu

Papież: niech wypłynięcie statków z ukraińskich portów będzie krokiem w stronę pokoju - GospodarkaMorska.pl

Z zadowoleniem przyjmuje wiadomość o tym, że z ukraińskich portów wypłynęły pierwsze statki ze zbożem - powiedział w niedzielę wiernym papież Franciszek. Podczas spotkania na południowej modlitwie Anioł Pański w Watykanie Franciszek wyraził nadzieję, że będzie to krok w stronę pokoju.

Papież podkreślił: "Pragnę powitać z zadowoleniem wypłynięcie z portów na Ukrainie pierwszych statków z transportem zbóż. Ten krok pokazuje, że możliwy jest dialog i osiągnięcie konkretnych rezultatów, które służą wszystkim".

"Dlatego wydarzenie to ukazuje się też jako znak nadziei. Wyrażam pragnienie, by podążając tą drogą można było zakończyć walki i osiągnąć sprawiedliwy oraz trwały pokój" - mówił Franciszek.

W rozważaniach poprzedzających modlitwę wskazywał, że należy przezwyciężać paraliżujący strach, a także "pokusę biernego życia, pogrążonego we śnie".

"Musimy być przebudzeni, czujni. Kochać oznacza uwagę wobec drugiej osoby, zdawanie sobie spraw z jej potrzeb, gotowość wysłuchania i przyjęcia" - wyjaśnił.

Dodał: "To jest chrześcijańska mądrość".

"Trzeba być czujnym, nie zasypiać, to znaczy nie rozpraszać się, nie popadać w wewnętrzne lenistwo, bo nawet w sytuacjach, w których się tego nie spodziewamy, Bóg przychodzi” – podkreślił papież.

Apelował także do wierzących o odpowiedzialność.

"Zastanówmy się: czy troszczymy się o dziedzictwo, które Bóg nam zostawił? Czy strzeżemy piękna, czy też posługujemy się rzeczami tylko dla nas i dla wygody chwili? Pomyślmy trochę: czy jesteśmy strażnikami świata stworzonego, który został nam dany?" - pytał.

Fot. DepositphotosPartnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.