• <
BOTA_2023

Mimo kryzysu Chipolbrok powiększa flotę. Armator pozyskał kolejne 2 wielofunkcyjne statki

28.10.2020 23:15
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Mimo kryzysu Chipolbrok powiększa flotę. Armator pozyskał kolejne 2 wielofunkcyjne statki

Partnerzy portalu

Mimo kryzysu Chipolbrok powiększa flotę. Armator pozyskał kolejne 2 wielofunkcyjne statki - GospodarkaMorska.pl

Chipolbrok Chińsko-Polskie Towarzystwo Okrętowe S.A. nabył od niemieckiego armatora Hermann Buss kolejne dwa wielofunkcyjne statki o nośności 33 000 DWT. Zbudowane w 2010 roku jednostki zmieniły nazwy na „Yongan” (wcześniej znane jako Berlin Trader) i „Changan” (dawniej Rome Trader).

Obie jednostki są siostrzanymi statków „Baoan” i „Taian”, które wcześniej dołączyły do ​​floty Chipolbrok i osiągnęły dobre wyniki operacyjne.

Zakup statków zbiegł się z okresem epidemii i wiązał z wieloma trudnościami i wyzwaniami w szczególności związanymi z wymianą załóg. Po zebraniu informacji rynkowych w lutym, Chipolbrok ciężko pracował, aby przezwyciężyć negatywne skutki epidemii. W efekcie strony formalnie podpisały umowę kupna-sprzedaży statków 15 września. 16 i 20 października statki "Yongan" i "Changan" formalnie zmieniły właściciela.

Chińsko-Polska Spólka Żeglugowa powstała 15 czerwca 1951 roku na podstawie umowy miedzy rządami ówczesnej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i Chińskiej Republiki Ludowej. Chipolbrok był pierwsza spólka joint venture, jaka została utworzona w ChRL - po jej powstaniu w 1949 roku. Plany rozbudowy floty zakładają, że do końca 2021 roku Chipolbrok ma zarządzać flotą 23 statków.

Gospodarka Morska
Tagi:
chipolbrok
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.