• <
BOTA_2023

Indie nie będą rejestrować starych statków

jb

18.01.2023 16:15

Partnerzy portalu

Indie nie będą rejestrować starych statków - GospodarkaMorska.pl

W celu zagwarantowania zgodności ze światowymi standardami morskimi, Indie zakazują rejestracji pod  swoją banderą wszystkich krajowych oraz zagranicznych statków w wieku powyżej określonego wieku. Jest to część szerszego planu poprawy bezpieczeństwa tonażowego i odmłodzenia floty.

W przypadku floty przybrzeżnej,  holowników, gazowców, kontenerowców komorowych, pogłębiarek i statków geotechnicznych zakaz dotyczy jednostek starszych niż 30 lat, natomiast w przypadku statków towarowych, tankowców i masowców wynosi on 25 lat.

Zgodnie z wytycznymi ministerstwa wiek statku ma być określany od daty budowy, o której mowa w certyfikacie wydanym przez rejestr statków.

Dyrekcja Generalna ds. Żeglugi poinformowała, że ​​indyjski rejestr żeglugowy automatycznie wyrejestruje takie statki po przekroczeniu limitu wieku i usunie je z bazy. Wszystkie rodzaje statków zagranicznych, niezależnie od przewożonego ładunku ( indyjskie towary eksportowo-importowe czy frachty z ubezpieczeniem kosztów), będą podlegać tej regule.

Fot. Depositphotos

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.