• <
konferencj_platforma_lng_2023

HMM utworzy spółkę joint venture z singapurskim PSA International

PMK

19.08.2020 23:33
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski HMM utworzy spółkę joint venture z singapurskim PSA International

Partnerzy portalu

HMM utworzy spółkę joint venture z singapurskim PSA International - GospodarkaMorska.pl
HMM

Południowokoreański armator HMM ujawnił plany stworzenia spółki joint venture z singapurskim operatorem portowym – PSA International.

Spółka wystartuje jeszcze w tym roku, choć nie znamy dokładnej daty – powiedział przedstawiciel HMM. Dzięki temu Koreańczycy zabezpieczą swój terminal kontenerowy w Singapurze, najpracowitszym porcie świata.

PSA, które między innymi posiada 40 procent udziałów w polskim terminalu DCT Gdańsk, będzie kontrolować 58% udziałów w spółce joint venture, a pozostała część będzie własnością HMM i Korea Ocean Business Corp. (KOBC), państwowej firmy utworzonej w celu wspierania południowokoreańskich przedsiębiorstw żeglugowych - podało koreańskie Ministerstwo Oceanów i Rybołówstwa (MOF).

HMM i PSA nie ujawniły więcej szczegółów dotyczących planowanej współpracy.

W zeszłym tygodniu HMM poinformował, że podpisał umowę kupna-sprzedaży z CMA CGM na sprzedaż swojego 50-procentowego pakietu minus jeden udział w Total Terminals International Algeciras (TTI Algeciras), terminalu kontenerowym na południu Hiszpanii. Jak wyjaśniono, HMM liczy na osiągnięcie większych efektów synergii w oparciu o strategiczną współpracę z CMA CGM.

PSA jest wiodącą globalną grupą portową i zaufanym partnerem dla podmiotów z branży cargo na całym świecie. Portfolio PSA obejmuje sieć ponad 50 przybrzeżnych, kolejowych i śródlądowych terminali w 18 krajach, w tym m.in. w Singapurze i Antwerpii. Opierając się na głębokiej wiedzy i doświadczeniu zróżnicowanego międzynarodowego zespołu, PSA aktywnie współpracuje ze swoimi klientami i partnerami, aby dostarczać najwyższej jakości usługi portowe, rozwijać innowacyjne rozwiązania w branży cargo i współtworzyć rozwiązania IT dla logistyki.

Bollore Logistics
NAVIRETECH

Dziękujemy za wysłane grafiki.