• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

HMM sprzedał udziały w terminalu kontenerowym w Algeciras francuskiemu armatorowi

PMK

12.08.2020 17:00
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski HMM sprzedał udziały w terminalu kontenerowym w Algeciras francuskiemu armatorowi

Partnerzy portalu

HMM sprzedał udziały w terminalu kontenerowym w Algeciras francuskiemu armatorowi - GospodarkaMorska.pl
TTi Algeciras/HMM

Południowokoreańska linia żeglugowa, HMM, podpisała umowę sprzedaży 50 procent udziałów w terminalu Total Terminal International Algeciras (TTI Algeciras) francuskiemu armatorowi CMA CGM.

TTI Algeciras należy do HMM i HT Algeciras – specjalnej spółki w pełni należącej do HMM. Oba podmioty posiadają po 50 procent akcji. Po sprzedaży akcji HMM wciąż będzie największym akcjonariuszem w terminalu. Szczegóły finansowe, w tym cena transakcji, nie zostały ujawnione.

Transakcja zostanie teraz przebadana przez podmioty regulacyjne i ma zostać sfinalizowana w czwartym kwartale tego roku. 

Jak poinformowano, HMM spodziewa się dużego efektu synergii, w oparciu o strategiczną współpracę z CMA CGM, w zakresie zwiększenia rentowności i zdolności operacyjnych.

- TTI Algeciras ma ogromną przewagę geograficzną, dzięki czemu może odgrywać integralną rolę jako centrum przeładunkowe, zlokalizowane w centrum przepływu kontenerów na głównych szlakach handlowych. Wierzymy, że TTI Algeciras zajmie centralne miejsce w regionie Gibraltaru, ponieważ ma duży potencjał przyszłego wzrostu i rozwoju - powiedział urzędnik HMM.

TTI Algeciras jest położony na południu Hiszpanii, w strategicznym punkcie Cieśniny Gibraltarskiej. To pierwszy półautomatyczny terminal w Południowej Europie i regionie Morza Śródziemnego. 

Terminal ma łączną powierzchnię 357 740 metrów kwadratowych, a swoją działalność rozpoczął w maju 2010 roku z maksymalną zdolnością przeładunkową 1,6 mln TEU.

TTI Algeciras był wcześniej obsługiwany przez Hanjin Shipping, ale HMM nabył 100% udziałów w terminalu w 2017 roku. Terminal może przyjmować najnowsze i przyszłe generacje bardzo dużych kontenerowców (ULCV).

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.