• <
gryfia_70lat

Hapag-Lloyd podnosi całoroczne prognozy zarobków

31.07.2021 09:16 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Hapag-Lloyd podnosi całoroczne prognozy zarobków

Partnerzy portalu

Hapag-Lloyd podnosi całoroczne prognozy zarobków - GospodarkaMorska.pl
Fot. Hapag-Lloyd

Według wstępnych danych opublikowanych w piątek, Hapag-Lloyd spodziewa się zgłosić zysk EBITDA za pierwsze półrocze 2021 roku w wysokości około 4,2 mld dolarów, ponieważ globalny popyt na transport kontenerowy pozostaje wysoki.

Oznacza to znaczny wzrost w porównaniu do 1,3 miliarda dolarów EBITDA odnotowanego w pierwszej połowie 2020 roku.

Oczekuje się, że EBIT w pierwszej połowie 2021 roku wyniesie około 3,5 mld dolarów, w porównaniu z około 600 mln dolarów w pierwszej połowie 2020 roku.

Podczas gdy globalny popyt na transport kontenerowy pozostaje na wysokim poziomie, zakłócenia operacyjne w całym łańcuchu dostaw nadal powodują znaczne opóźnienia i przyczyniają się do niedoboru zdolności transportowych.

Dynamika rynku silna także w drugiej połowie roku

Patrząc w przyszłość, Hapag-Lloyd spodziewa się, że dynamika zysków pozostanie „bardzo silna” w drugiej połowie roku, co skłoni firmę do podniesienia perspektyw zysków na ten rok. Oczekuje się, że EBITDA będzie się teraz mieścić w przedziale od 9,2 do 11,2 miliarda dolarów, a EBIT w przedziale od 7,5 do 9,5 miliarda dolarów.

- Skorzystaliśmy również z lepszych stawek frachtowych w drugim kwartale i patrzymy na bardzo dobre pierwsze półrocze. Jednocześnie, ponieważ mocno spodziewamy się przeniesienia tego tempa na drugą połowę roku, podwyższyliśmy naszą prognozę wyników na 2021 rok jako całość. Będziemy nadal pracować niestrudzenie, aby zmniejszyć wpływ wąskich gardeł w łańcuchu dostaw dla naszych klientów i zapewnić lepszą jakość usług – powiedział Rolf Habben Jansen, dyrektor generalny Hapag-Lloyd.

Hapag-Lloyd jest jedną z wiodących na świecie firm żeglugi liniowej z flotą 241 kontenerowców i całkowitą zdolnością transportową 1,7 miliona TEU.

Ostateczne dane biznesowe za pierwszą połowę 2021 roku zostaną opublikowane zgodnie z planem 12 sierpnia.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.