• <
smartre_2023

Giganci wybierają mało znane porty - Mercedes Benz znajduje wytchnienie od zatorów na zachodnim wybrzeżu w Baltimore

27.12.2021 10:20 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Giganci wybierają mało znane porty - Mercedes Benz znajduje wytchnienie od zatorów na zachodnim wybrzeżu w Baltimore

Partnerzy portalu

Giganci wybierają mało znane porty - Mercedes Benz znajduje wytchnienie od zatorów na zachodnim wybrzeżu w Baltimore - GospodarkaMorska.pl
Fot. Maksym Kaharlytskyi/Unsplash

Ponad 1800 pojazdów Mercedes Benz przybyło do portu w Baltimore na pokładzie zarejestrowanego w Wielkiej Brytanii samochodowca Noble Ace.

600 z tych samochodów zostało dostarczonych na zachodnie wybrzeże, ale przekierowano je z powodu zatoru. Mercedes Benz nie jest pierwszym, który dokonał takiego wyboru. Rosnące straty powodują, że coraz więcej firm rozważa mniej znane porty i dłuższe trasy, aby uniknąć koszmaru łańcucha dostaw, który nie wykazuje oznak spowolnienia.

Wybieranie portów na wschodnim wybrzeżu, które wciąż mają powiew nowości, szybko staje się normą. Port w Baltimore zaczął ostatnio przeładowywać elementy kadłuba samolotów serii Airbus A220. Również japoński producent sprzętu rolniczego Kubota boryka się z brakiem możliwości przewozowych kontenerowców, co zmusiło go do transferu sprzętu za pomocą statków Ro-Ro do portu Baltimore, w przeciwieństwie do wcześniejszej metody transportu za pomocą kontenerów.

W sumie 26 statków zostało przekierowanych do portu w Baltimore z powodu zatorów na zachodnim wybrzeżu. Liczba ta jest uzupełniona o nowe trasy ogłoszone przez MSC i Maersk, w tym do wyżej wspomnianego portu. Inwestycje i rozwój infrastruktury w Baltimore mają na celu wsparcie tego ruchu, w tym promowanie nowych miejsc pracy, instalację żurawi Neo-Panamax i rozbudowę tras łączących port z zapleczem.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.