• <
gryfia_70lat

Pracowity rok w Stoczni Remontowej Nauta

18.12.2019 11:27
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Pracowity rok w Stoczni Remontowej Nauta

Partnerzy portalu

Pracowity rok w Stoczni Remontowej Nauta - GospodarkaMorska.pl

Ostatnie dni roku w Stoczni Remontowej Nauta upływają pod znakiem bardzo intensywnych prac. Zajętych jest aż 18 doków a zakres remontów obejmuje zarówno modernizacje małych jednostek, jak i zaawansowane przebudowy dużych statków.

 – Stocznia Nauta zalicza ten rok do bardzo udanych. W tej chwili trwają prace na 18 jednostkach. Realizujemy remonty i przebudowy, głównie dla zagranicznych armatorów, ale zdarza nam się współpracować również z polskimi klientami, w tym z Marynarką Wojenną - mówi Adam Potrykus, prezes Zarządu SR Nauta.

Obecnie, w Naucie konwersję przechodzą takie jednostki jak: Songa Peace (remont klasowy z montażem scrubbera), City of Hongkong (remont połączony z montażem scrubbera), STI Hammersmith  (remont klasowy połączony z montażem systemu BWTS), Boa Bison oraz Boa Jarl (przebudowy jednostek w związku ze zmianą funkcji jednostek na okręty dla norweskiej Straży Wybrzeża), Boka Atlantis (prace dokowe), Melito Reefer (prace dokowo konserwacyjne oraz stalowe), Vastanvik (remont klasowy, wymiana uszczelnień pochwy wału).

Jak dodaje Potrykus: "Mamy nadzieję, że najbliższy rok będzie wyglądał podobnie. Chcemy kontynuować przebudowy związane z instalacjami oczyszczalni wód balastowych i scrubberów. Otrzymujemy równiez sporo zapytań ofertowych na przebudowy jednostek offshore aby mogły być wykorzystane w inny sposób. W tej chwli prowadzimy przebudowę dwóch takich statków. Z jednostek offshore, zmienimy je na jednostki dla Straży Wybrzeża."

Stocznia Remontowa Nauta, należąca do grupy MARS Shipyards & Offshore, łączy wieloletnią tradycję okrętową z nowoczesnymi technologiami. Należy do zakładów o bardzo szerokim wachlarzu usług. Oprócz standardowych remontów, wykonuje także skomplikowane konwersje i przebudowy. Zwiększony potencjał dokowy i produkcyjny pozwala Naucie remontować nawet największe jednostki wpływające na Bałtyk. Stocznia ta jest również bardzo aktywna w obszarze innowacji, m.in. oferuje armatorom statki o napędzie LNG. Nauta, wspólnie z uczelniami wyższymi oraz ośrodkami naukowymi, uczestniczy w kilku projektach o charakterze badawczo-rozwojowym, których celem jest opracowanie i wdrożenie do produkcji specjalistycznych rozwiązań dla Marynarki Wojennej oraz nowatorskich produktów mogących znaleźć zastosowanie m.in. w ochronie środowiska, energetyce oraz w różnych gałęziach przemysłu – w tym również w przemyśle wojskowym.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.