• <

Dwa kolejne statki z produktami rolnymi wypłynęły z ukraińskich portów

zk

13.08.2022 19:20 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Dwa kolejne statki z produktami rolnymi wypłynęły z ukraińskich portów

Partnerzy portalu

Dwa kolejne statki z produktami rolnymi wypłynęły z ukraińskich portów - GospodarkaMorska.pl
Fot. Fulma S/vesselfinder

Z ukraińskich portów w sobotę wypłynęły dwa kolejne statki z produktami rolnymi, Fulma S transportujący 12 tys. ton kukurydzy i Thoe, który wiezie 3 tys. ton ziaren słonecznika. Oba zmierzają do portów w Turcji - poinformowało tureckie ministerstwo obrony.

Płynący pod banderą Barbadosu Fulma S trafi do Iskenderun, największego tureckiego portu nad Morzem Śródziemnym, na południu kraju, a Thoe, pod banderą Wysp Marshalla, zawinie do portu w Tekirdag nad Morzem Marmara - poinformowało ministerstwo w komunikacie.

W piątek do ukraińskiego portu Piwdennyj wpłynął statek handlowy Brave Commander pod banderą Liberii, dostarczy zboże do Etiopii. To pierwszy statek ze zbożem, który wypłynie z Ukrainy do Afryki od początku rosyjskiej napaści na Ukrainę.

Porozumienie o odblokowaniu eksportu zbóż z portów ukraińskich zawarto 22 lipca. Ukraina i Rosja w osobnych umowach podpisanych z Turcją i ONZ zobowiązały się do zapewnienia bezpiecznych korytarzy morskich z trzech portów.

Dotychczas z ukraińskich portów wyszło 16 statków, na których pokładzie było łącznie ponad 450 tys. ton produktów rolnych - podaje Reuters.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.