• <
gryfia_70lat

DFDS zwalnia 650 pracowników

30.06.2020 22:40

Partnerzy portalu

DFDS zwalnia 650 pracowników - GospodarkaMorska.pl

Duńska firma promowa i logistyczna DFDS zwolni około 650 osób w ciągu najbliższych miesięcy w ramach działań mających na celu dostosowanie się do warunków rynkowych po COVID-19. DFDS zatrudnia obecnie około 8600 osób.

Pandemia ma druzgocący wpływ na sektor transportu pasażerskiego w związku z surowymi ograniczeniami dotyczącymi podróży oraz zagrożeniami dla zdrowia i bezpieczeństwa.

W odpowiedzi na znaczny spadek popytu DFDS zawiesił dwie trasy pasażerskie, aby obniżyć koszty.

Firma stwierdziła, że wolumeny przewozów w drugim kwartale były w większości obszarów powyżej oczekiwań, a spośród 12 promów przewożących ładunki odstawionych w marcu i kwietniu pięć powróciło do służby.

Jedna z tras pasażerskich, Oslo-Frederikshavn-Kopenhaga, została ponownie otwarta 25 czerwca po otwarciu granic między Danią a Norwegią.

Ponowne otwarcie drugiej trasy pasażerskiej Amsterdam-Newcastle i podróż kanałem La Manche jest uzależniona od złagodzenia ograniczeń w Wielkiej Brytanii i UE.

- Nasza pierwsza reakcja na Covid-19 była udana. Podejmujemy teraz dalsze kroki w celu przywrócenia długoterminowego wzrostu i wydajności. Jednocześnie nadal monitorujemy nowe możliwości, które mogą się pojawić – powiedział Torben Carlsen, dyrektor generalny DFDS.

Nowa fala środków mających na celu dostosowanie się do nowych warunków rynkowych obejmie połączenie sprzedaży w branży rozwiązań dla dużych klientów frachtu, obejmujących zarówno operacje promowe, jak i logistyczne, w jednej jednostce w celu zwiększenia sprzedaży.

DFDS powiedział, że jego dział promowy skoncentruje się na świadczeniu usług dla spedytorów i przewoźników oraz że jego terminal portowy i operacje transportowe zostaną zoptymalizowane.

Oczekuje się, że inicjatywy te przyniosą roczne oszczędności w wysokości do 250 milionów DKK (37 milionów USD).

W 2020 roku oczekiwany jest pozytywny wpływ finansowy w wysokości 50–75 mln DKK.

Perspektywy EBITDA przed pozycjami specjalnymi zmniejszono do 2 miliardów DKK (301 milionów USD).

- Niepewność pozostaje wyjątkowo wysoka, szczególnie w przypadku podróży pasażerskich, a to może nadal powodować znaczącą zmianę perspektyw i założeń w drugiej połowie roku - powiedziała firma

Partnerzy portalu

waltoria_390x100_2022
port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.