• <

DeepOcean czarteruje nowy MPSV do obsługi offshore

bk

27.10.2022 19:10 Źródło: renews.biz
Strona główna DeepOcean czarteruje nowy MPSV do obsługi offshore
DeepOcean czarteruje nowy MPSV do obsługi offshore  - GospodarkaMorska.pl
Fot. DeepOcean

DeepOcean podpisał dwuletnią umowę czarteru na czas wielozadaniowej jednostki MPSV (multi-purpose support vessel) Stril Server od armatora Simon Møkster Shipping.

Statek będzie świadczył usługi w zakresie kontroli, konserwacji i napraw podwodnych, lekkich konstrukcji i recyklingu dla klientów DeepOcean z branży morskiej energii odnawialnej oraz ropy i gazu.

- Doświadczamy zwiększonego zapotrzebowania na nasze specjalistyczne usługi ze strony sektora offshore, a ten czarter statku pozwoli nam na dalsze rozszerzenie naszej oferty -  powiedział dyrektor naczelny DeepOcean Øyvind Mikaelsen.

Umowa czarteru rozpocznie się w pierwszym kwartale 2023 roku, do końca 2024 roku, z możliwością jej przedłużenia.

Ponadto DeepOcean ma możliwość zażądania instalacji akumulatorowego systemu hybrydowego na pokładzie statku w 2024 roku.

Stril Server będzie wyposażony w 2 x Kystdesign ROVs wraz z dedykowaną infrastrukturą DeepOcean, co pozwoli na zdalne operacje z Remote Operations Centre firmy w Haugesund w Norwegii. Umowa czarteru rozpocznie się w pierwszym kwartale 2023 r. i ma stały okres wynajmu do końca 2024 r., z opcją przedłużenia umowy.

Ponadto DeepOcean ma możliwość zażądania instalacji akumulatorowego systemu hybrydowego na pokładzie statku w 2024 roku.

Stril Server będzie wyposażony w 2 x Kystdesign ROVs wraz z dedykowaną infrastrukturą DeepOcean, co pozwoli na zdalne operacje z Centrum Zdalnych Operacji firmy w Haugesund w Norwegii.

Dziękujemy za wysłane grafiki.