41-kontenerowy dedykowany pociąg Maerska wyjechał z chińskiego miasta Yiwu w prowincji Zhejiang do terminala intermodalnego w Małaszewiczach w Polsce, przywożąc sprzęt ochrony osobistej zamówiony przez Zarys International Group, czołowego polskiego dostawcę sprzętu medycznego na zlecenie polskiej Agencji Rezerw Materiałowych.
„Sprzęt medyczny nigdy nie był bardziej potrzebny. W obecnych czasach, gdy zwiększony popyt powoduje trudności w dostępności sprzętu i miejsca na pociągach, zwróciliśmy się do Maerska z projektem wymagającym szybkiej realizacji wiedząc, że rozumieją oni nasze potrzeby i będą mieli możliwości by wspomóc nas szybko i skutecznie”, komentuje Paweł Ossowski, Prezes Zarządu firmy ZARYS. „Bardzo się cieszymy, że udało nam się zaaranżować tę dostawę zgodnie z obietnicą złożoną zamawiającemu. Bez determinacji i zobowiązania obu stron, nie byłoby to możliwe”, dodaje Paweł Cisek, Koordynator Działu Importu w firmie ZARYS.
Agencja Rezerw Materiałowych jest krajową instytucją zajmująca się zakupem, przechowywaniem i dystrybucją rezerw strategicznych. Jej zasoby rezerw medycznych obejmują szczepionki, środki dezynfekujące, odzież ochronną oraz inny sprzęt medyczny potrzebny aktualnie w walce z pandemią COVID-19. Sprzęt ochronny przywieziony przez nowy dedykowany pociąg Maerska trafi do ośrodków medycznych w całym kraju.
„Zawsze zobowiązujemy się do zaaranżowania indywidualnych rozwiązań transportowych dla naszych klientów a tak ważny projekt wymagał dodatkowego zaangażowania. Jesteśmy bardzo dumni z naszych zespołów w Azji i Europie, które dokonały rzecz niemożliwych żeby umożliwić tę dostawę, tak abyśmy mogli wywiązać się ze złożonej obietnicy”, komentuje Justyna Barycza, Customer Experience Manager i przedstawicielka krajowa Maerska w Polsce.
W 2020 roku Maesk zorganizował łącznie 209 dedykowanych pociągów z Chin do krajów europejskich, takich jak Niemcy, Francja, Szwecja, Polska, Białoruś i Rosja i zwiększył swój udział na rynkach tureckim i gruzińskim, uruchamiając pierwsze dedykowane pociągi do tych krajów. Firma rozwinęła również swój unikatowy serwis AE19, będący połączeniem produktu feederowego z koleją interkontynentalną. Serwis ten, łączący wiele lokalizacji europejskich z portami w Azji, stał się stałym produktem w ofercie Maerska w październiku, po tym jak w marcu został uruchomiony również w kierunku wschodnim.
Dedykowany pociąg z Yiwu przyjechał do Małaszewicz w Polsce 8 lutego 2021. Pociąg przywiózł 41 kontenerów typu high cube.
00:01:54
8
Gigantyczne suwnice STS dotarły do terminalu BCT w Gdyni
00:04:03
Rekordowy tunel dnie Bałtyku połączy Niemcy i Danię w 2029 roku (wideo)
Chiński ciężarowiec półzanurzalny pobił rekord podczas załadunku offshore
Do floty Maersk dołącza nowy, dwupaliwowy kontenerowiec, Tema Maersk
Port Gdańsk ogłasza przetarg na opracowanie koncepcji zwiększenia głębokości wewnątrzportowego toru wodnego
Z Gdańska towary trafią na Słowację. Uruchomiono połączenie kolejowe
Transport i logistyka hamują. Barometr EFL najniższy od lat
Podsumowanie projektu LIMIT. Port Gdynia zapowiada konferencję