• <

Armaty morskie BAE Systems dla marynarek wojennych Belgii i Holandii

ew

10.02.2021 11:33 Źródło: BAE Systems
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Armaty morskie BAE Systems dla marynarek wojennych Belgii i Holandii

Partnerzy portalu

Armaty morskie BAE Systems dla marynarek wojennych Belgii i Holandii - GospodarkaMorska.pl
fot. BAE Systems

 BAE Systems zostało wybrane jako dostawca 12 armat Bofors 40 Mk4 dla marynarek wojennych Belgii i Holandii w ramach programu Mine Counter Measures Vessels (MCMV). Firma stoczniowa Kership zainstaluje armaty w 12 niszczycielach min – sześciu dla Belgii i sześciu dla Holandii. Pierwszy okręt ma zostać dostarczony belgijskiej marynarce wojennej w 2024 roku.

Bofors 40 Mk4 to elastyczny, bardzo wszechstronny system uzbrojenia zaprojektowany do szybkiego reagowania w środowisku przybrzeżnym. Lekki i kompaktowy system armaty morskiej łączy duży zasięg i dużą szybkostrzelność, zapewniając niszczycielom min wyższy poziom obrony przed zagrożeniami z powierzchni, powietrza i brzegu.

„Bofors 40 Mk4 to wysoce zautomatyzowana armata morska, która zapewni belgijskiej i holenderskiej marynarce wojennej znaczną siłę ognia i duży zasięg” – powiedziała Lena Gillström, dyrektor zarządzająca BAE Systems Bofors w Karlskoga w Szwecji. „Umowa zwiększa liczbę krajów europejskich korzystających z Bofors 40 Mk4 i odzwierciedla rosnące zainteresowanie tymi systemami w regionie”.

Bofors 40 Mk4 charakteryzuje się wysoką przeżywalnością i swobodą taktyczną na wszystkich poziomach konfliktu, posiada również zoptymalizowane typy amunicji, w tym efektywną kosztowo amunicję programowalną 3P. Możliwość automatycznej zmiany na różne typy amunicji gwarantuje wysoki poziom elastyczności walki w obliczu nowych zagrożeń, takich jak bezzałogowe statki powietrzne.

Armata morska Bofors 40 Mk4 to najnowsza generacja w rodzinie uzbrojenia kalibru 40 mm i jest używana przez liczne marynarki wojenne i straże wybrzeża na całym świecie. System został ostatnio wybrany przez Finlandię, Szwecję i Wielką Brytanię.

Dziękujemy za wysłane grafiki.