• <

Brytyjskie porty przygotowują się na nadejście autonomicznych statków

PMK

26.08.2020 23:00
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Brytyjskie porty przygotowują się na nadejście autonomicznych statków

Partnerzy portalu

Brytyjskie porty przygotowują się na nadejście autonomicznych statków - GospodarkaMorska.pl
BPA

Stowarzyszenie Portów Brytyjskich (BPA) ruszyło z nowym projektem, który ma zbadać wpływ pojawienia się autonomicznych statków w brytyjskich portach.

Idea morskich autonomicznych statków nawodnych (MASS) obejmują automatyzację procesów na statku i na pokładzie, co może zmienić sposób, w jaki porty i statki współpracują ze sobą.

BPA, który reprezentuje większość działalności portowej w Wielkiej Brytanii, w tym 85 procent ruchu statków do i z kraju, jest chętny do zbadania, co przyszły rozwój żeglugi będzie oznaczał dla sektora.

W ramach tej inicjatywy BPA tworzy nową Autonomiczną Sieć Żeglugi w portach i otwiera zaproszenie do przedstawienia kroków, jakie porty powinny rozważyć, aby przygotować się na przyjęcie autonomicznych statków w przyszłości.

Jak wyjaśniono, zostanie to uwzględnione w analizie MASS BPA, a także w dyskusjach z partnerami branżowymi za pośrednictwem takich organów, jak branżowa grupa Maritime UK.

- Perspektywa zobaczenia autonomicznych statków w brytyjskich portach jest zdecydowanie na horyzoncie, ale pozostaje wiele do zrobienia, aby się na to przygotować. Obejmuje to uwzględnienie operacji portowych i morskich, ram regulacyjnych, infrastruktury i obiektów recepcyjnych, komunikacji ląd-statek i bezpieczeństwa statków - skomentował Richard Ballantyne, dyrektor naczelny British Ports Association.

- Chociaż jesteśmy na wczesnym etapie, wiele pracy jest wykonywanej w całej społeczności morskiej. Wiele portów w Wielkiej Brytanii zaczyna teraz pytać, co powinni wziąć pod uwagę, rozwijając swoje porty i rekrutując kolejne pokolenie. Będzie to ciągła inicjatywa BPA, ale początkowo zachęcamy do przedstawienia pomysłów z różnych organizacji sektora morskiego, dotyczączych kwestii portów i przystani przechodzących do autonomicznych operacji morskich - dodał.

W szczególności nowa sieć BPA będzie otwarta dla wszystkich członków portu, ale będzie również korzystać z zewnętrznej wiedzy specjalistycznej specjalistów pracujących w sektorach morskim i MASS.

BPA reprezentuje interesy ponad 100 członków portów, obejmujących ponad 400 portów, operatorów terminali i obiektów portowych.

okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.