• <
bulk_cargo_port_szczecin

Bahri zamówił 10 chemikaliowców za 410 mln dolarów

PMK

24.08.2020 22:30
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Bahri zamówił 10 chemikaliowców za 410 mln dolarów

Partnerzy portalu

Bahri zamówił 10 chemikaliowców za 410 mln dolarów - GospodarkaMorska.pl
Bahri

Bahri, największy na świecie armator tankowców VLCC, podpisał kontrakt ze stocznią Hyundai Mipo Dockyard na budowę dziesięciu chemikaliowców średniego zasięgu (MR) o nośności 49,999 tys. dwt.

Umowa warta 410 mln dolarów została podpisana w czasie wirtualnej ceremonii przez Abdullaha Aldubaikhiego, prezesa Bahri i Seung-Yong Parka, wiceprezesa Hyundai Heavy Industries, do której należy Hyundai Mipo Dockyard.

Umowa jest częścią trwającej strategii Bahri, mającej na celu poszerzenie możliwości morskich i odnowienie floty. Dostawa statków ma rozpocząć się w pierwszym kwartale 2022 roku.

Bahri powiedział, że chemikaliowce zostaną zbudowane zgodnie z najwyższymi standardami środowiskowymi, oszczędnością paliwa i bezpieczeństwem.

- Nowa umowa z HMD na budowę 10 wysokowydajnych chemikaliowców stanowi duży krok naprzód w naszej kolejnej fazie wzrostu i dodatkowo wzmacnia naszą wiodącą pozycję w światowym przemyśle morskim. Wraz z wprowadzaniem nowych konstrukcji do naszej floty w ciągu najbliższych dwóch lat, będziemy w stanie zaspokoić zróżnicowane potrzeby naszych klientów na całym świecie - powiedział Abdullah Aldubaikhi, dyrektor generalny Bahri.

Zamówienie zostało ogłoszone w dość powolnym okresie dla stoczniowców, ponieważ właściciele powstrzymują się od inwestycji na rzecz cięcia kosztów, mających złagodzić efekty kryzysu wywołanego przez koronawirusa.

HMD powiedział, że ostatnie zamówienie zwiększy liczbę różnych typów statków, które firma zbudowała dla Bahri, do 61.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.