• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Apel Północnej Izby Gospodarczej dotyczący blokady infrastruktury turystycznej w Świnoujściu

kw

10.04.2023 21:55
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Apel Północnej Izby Gospodarczej dotyczący blokady infrastruktury turystycznej w Świnoujściu

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

Kilka dni temu Świnoujściem wstrząsnęła informacja o możliwym zamknięciu dostępu drogowego do części zabytków i atrakcji turystycznych Świnoujścia. Ma to związek z zabezpieczeniem infrastruktury krytycznej w Polsce, a tak definiowany jest terminal LNG. Informacja ta zaniepokoiła Północną Izbę Gospodarczą, która wraz z lokalnymi przedsiębiorcami apeluje do wojewody Zbigniewa Boguckiego.

"Wszelkie decyzje podejmowane w tym temacie powinny być odpowiednio omówione, a przedsiębiorcom, którym blokuje się dostęp do możliwości zarabiania pieniędzy należą się godne rekompensaty" - brzmią słowa apelu Północnej Izby Gospodarczej i Świnoujskiej Organizacji Turystycznej.


Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Boguski ogłosił możliwą blokadę gazoportu LNG w Świnoujściu ze względu na jego krytyczną rolę w gospodarce międzynarodowej. Według wojewody inwestycja ta może być potencjalnym celem ataku wrogich państw, dlatego w obliczu wojny na Ukrainie powinna być w ten sposób chroniona.


- Bezpieczeństwo nie podlega kompromisom. Nie mam zamiaru polemizować ze słowami wojewody Zbigniewa Boguckiego. Kompromisom może jednak podlegać to, czy przedsiębiorcom zamknie się możliwość działania i koniec, czy może uda się wypracować rozwiązania, które zagwarantują im rekompensaty za zablokowanie możliwości funkcjonowania w szczycie sezonu turystycznego. Popieramy w tym zakresie działania Świnoujskiej Organizacji Turystycznej i apelujemy: więcej dialogu i więcej konstruktywnych rozwiązań – mówi Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.