• <
nauta_2024

Abu Dhabi przejął udziały warte 615 mln dolarów w amerykańskim eksporterze LNG

PMK

18.09.2020 16:30
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Abu Dhabi przejął udziały warte 615 mln dolarów w amerykańskim eksporterze LNG

Partnerzy portalu

Abu Dhabi przejął udziały warte 615 mln dolarów w amerykańskim eksporterze LNG - GospodarkaMorska.pl
Business Ware

Główny niezależny fundusz majątkowy Abu Dhabi przejął 5,1% udziałów w Cheniere Energy Inc., największym amerykańskim eksporcie skroplonego gazu ziemnego. Akcje są wycenione na 615 milionów dolarów. Według danych Bloomberga, Abu Dhabi jest czwartym co do wielkości udziałowcem Cheniere.

Administracja Trumpa zachwalała eksport LNG jako coś więcej niż tylko dobrodziejstwo gospodarcze dla USA, postrzegając te dostawy również jako narzędzie polityki zagranicznej do rozprzestrzeniania amerykańskich wpływów za granicą. 

Odkąd Stany Zjednoczone zaczęły wysyłać gaz łupkowy za granicę w 2016 roku, znalazł się on w szeregach największych na świecie dostawców LNG. Firma Cheniere z siedzibą w Houston obsługuje dwa zakłady eksportowe: Corpus Christi w Teksasie i Sabine Pass w Luizjanie.

ADIA ma aktywa o wartości prawie 580 miliardów dolarów i jest trzecim co do wielkości rządowym funduszem majątkowym na świecie, według SWF Institute.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.