• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Szlak żeglowny na Wiśle zamknięty do odwołania w związku z budową mostu pontonowego

08.09.2020 11:55 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Szlak żeglowny na Wiśle zamknięty do odwołania w związku z budową mostu pontonowego

Partnerzy portalu

Szlak żeglowny na Wiśle zamknięty do odwołania w związku z budową mostu pontonowego - GospodarkaMorska.pl
fot. MON/Twitter

Ze względu na budowę mostu pontonowego przez Wisłę w rejonie mostu Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie oraz wykonywania przewiertu pod dnem Wisły, szlak żeglowny będzie zamknięty od 8 września do odwołania - napisała dziś na  Twitterze Komenda Stołeczna Policji.

Budowa mostu pontonowego na Wiśle, który będzie podtrzymywać alternatywny rurociąg odprowadzający ścieki do warszawskiej oczyszczalni "Czajka", ruszyła dzisiaj. Przeprawę stawiają wojskowi z 2. Pułku Inżynieryjnego z Inowrocławia oraz 2. Pułku Saperów z Kazunia. "10 września most będzie gotowy do użytkowania" - zapewnił szef MON.

Do awarii kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni Czajka doszło sobotę 29 sierpnia. Nieczystości – poddane ozonowaniu i oczyszczane mechanicznie – są zrzucane do Wisły. Poprzednia awaria kolektorów nastąpiła rok temu, również pod koniec sierpnia. Zbudowanym z inicjatywy rządu i sfinansowanym z budżetu państwa tymczasowym rurociągiem umieszczonym na moście pontonowym ścieki płynęły do oczyszczalni w czasie, gdy MPWiK naprawiał układ pod Wisłą – do połowy listopada.


bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.