• <
gryfia_70lat

Wärtsilä dostarczy hybrydowy system dla promów Finnlines

PMK

06.02.2020 22:15 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Wärtsilä dostarczy hybrydowy system dla promów Finnlines

Partnerzy portalu

Wärtsilä dostarczy hybrydowy system dla promów Finnlines - GospodarkaMorska.pl

Fińska grupa technologiczna Wärtsilä dostarczy hybrydowy system konwersji mocy dla trzech nowych promów RoRo budowanych w chińskiej stoczni Nanjing Jinling dla Finnlines, części włoskiej grupy Grimaldi.

Rozwiązanie hybrydowe, które obejmuje system magazynowania energii 5000 kWh, pozwoli tym statkom na zerową emisję podczas pobytu w porcie i spełni notację Green Plus Registro Italiano Navale (RINA). Jednostki będą miały również klasę lodową 1A Super.

- Inteligentne podejście firmy Wärtsilä do rozwoju technologii ma na celu dostarczanie wysoce wydajnych rozwiązań przy minimalnym wpływie na środowisko. To kolejny przykład tego, jak przekształcamy to podejście w praktyczną i niezawodną rzeczywistość - mówi Mikael Lindholm, dyrektor działu budownictwa w Finnlines.

- Te nowe promy będą jednymi z najbardziej ekologicznych statków tego typu. Jesteśmy liderem w rozwoju hybrydowych statków energetycznych, morskich akumulatorów i systemów zarządzania energią - powiedział Emanuele Grimaldi, dyrektor generalny Finnlines.

Urządzenia Wärtsilä, w tym również wbudowane generatory wałków, przystawki odbioru mocy / przystawki w przetwornicach i transformatory, zostaną dostarczone dos toczni w drugiej połowie 2020 roku.

Liczba zamówień Wärtsilä w czwartym kwartale 2019 roku spadła o 17% do 1,55 mld euro rok do roku. Sprzedaż netto firmy wzrosła o 10% do 1,6 mld euro r / r. Sprzedaż netto była stabilna i wyniosła 5,1 mld EUR.

Firma spodziewa się, że popyt na jej usługi i rozwiązania w 2020 roku będzie niższy niż w poprzednim. Głównie z powodu złych warunków rynkowych. Aktualny portfel zamówień Wärtsilä na dostawy do 2020 roku wynosi 3,57 mld euro, na co składają się głównie dostawy sprzętu.

- Rok 2019 charakteryzował się trudnymi warunkami rynku i słabymi wynikami finansowymi. Chociaż wzrost zarówno dostaw sprzętu morskiego, jak i wolumenów usług spowodował stabilną sprzedaż netto grupy, nasz wynik operacyjny był znacznie poniżej poprzedniego roku - powiedział Jaako Eskola, prezes i dyrektor generalny giganta technologicznego.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.