• <
siemens_gamesa_2022

W grupie siła - rozmowa z Mirosławem Kozłowskim, prezesem zarządu Vasco

Marek Nowak

20.01.2016 07:56 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki W grupie siła - rozmowa z Mirosławem Kozłowskim, prezesem zarządu Vasco

Partnerzy portalu

W grupie siła - rozmowa z Mirosławem Kozłowskim, prezesem zarządu Vasco - GospodarkaMorska.pl

Vasco S.A. wchodzi w skład grupy firm, do której należą także Elektro-Plus Sp. z o.o., Globaltic Marine Sp. z o.o. i Glomar Shipmanagement i działa aktywnie na rynku usług od 2013 roku. Działalność spółki skupia się na zagadnieniach związanych z techniką okrętową, a w szczególności na remontach silników spalinowych i urządzeń pomocniczych.

Kierowana przez Pana spółka działa w branży morskiej już od trzech lat, jej marka jest mniej znana niż wskazują na to projekty, które zrealizowaliście. Nie powie Pan chyba, że to przez skromność.

Przez cały ten czas podejmowaliśmy się realizacji wymagających projektów i podejmowaliśmy trudne wyzwania. Był to także okres stopniowego budowania marki wśród naszych kontrahentów, głównie zagranicznych. Aby to osiągnąć w pierwszej kolejności skupiliśmy się na jakości oferowanych usług, zbieraliśmy też doświadczenia i środki na inwestycje.

Rok 2015 wydaje się pod wieloma względami przełomowy dla spółki Vasco. Które z tegorocznych osiągnięć wskazałby Pan jako najistotniejsze?

Z punktu widzenia naszej pozycji na rynku jest nim z pewnością potwierdzenie standardów naszych usług przez uzyskanie świadectwa uznania naszego warsztatu, które zostało wydane przez towarzystwo klasyfikacyjne RINA. Otworzyło nam to międzynarodowe rynki, szczególnie włoski. Oczywiście istotna była też zmiana składu zarządu oraz przeprowadzka do nowej siedziby, gdzie dysponujemy lepszym zapleczem warsztatowo - socjalnym.

Czy uzyskanie uznania warsztatowego RINA przełożyło się bezpośrednio na ilość zamówień?


Trudno powiedzieć do jakiego stopnia jest to efekt uzyskania tego certyfikatu, a do jakiego naszych wcześniejszych kontaktów z klientami, ale w tym roku rzeczywiście odnotowujemy zdecydowany wzrost ilości zleceń, szczególnie w zakresie prac wykonywanych bezpośrednio u armatorów. Zawsze dbamy o to by jakość wykonywanych  usług była naszą reklamą i powodowała, że klienci będą do nas wracać  przy następnych projektach. Jednocześnie nie rezygnujemy z dalszego rozwoju i dokumentowania jakości świadczonych usług. Obecnie pracujemy nad wdrożeniem systemu zarządzania jakością i staramy się o uzyskanie certyfikatu ISO 9001.

Proszę przypomnieć największe zrealizowane przez was w tym roku zlecenia.


W Dubaju uczestniczyliśmy w projekcie reaktywacji gazowca LPG w zakresie remontu urządzeń i systemów ładunkowych, ich zabezpieczeń i monitoringu. W naszej gestii pozostawał nadzór nad całością tych prac, część z nich była też wykonywana przez naszych pracowników. We Włoszech wykonaliśmy remont silnika głównego i trzech silników pomocniczych, a w Kapsztadzie dwóch silników pomocniczych. Kooperujemy także z kilkoma stoczniami na rynku lokalnym. Partycypujemy między innymi w realizacji zleceń dla Marynarki Wojennej.

Jaka jest wasza strategia działania na rynku?

Otwarcie na potrzeby klientów, transparentność i oferowanie konkurencyjnych cen przy zachowaniu wysokich standardów działania.

To wystarcza by odnieść sukces?

Ułatwieniem jest dla nas także funkcjonowanie w grupie przedsiębiorstw, które wzajemnie się wspierają, współpracują i dopełniają w poszczególnych dziedzinach. Naszym celem jako grupy jest świadczenie usług kompleksowych: od projektu, przez wykonanie do uruchomienia. Pierwsze działania w tym kierunku zostały już podjęte podczas modernizacji jednostki wyposażonej w system dynamicznego pozycjonowania, a mówiąc dokładniej o jej przebudowie do standardu DP2. Vasco brała udział w tym projekcie od strony mechanicznej. Był to projekt w wymagający dużej wiedzy, doświadczenia i odpowiednio wykwalifikowanej kadry.

Bez której z pewnością nie było możliwe uzyskanie wspomnianych przez Pana certyfikatów.


Potencjał ludzki jest dla nas najważniejszy. Dbamy w związku z tym także o odpowiednie zaplecze teoretyczne dla naszej działalności i podnoszenie kwalifikacji pracowników.

Czy w związku z rozwojem firmy planujecie także zwiększenie zatrudnienia?


Inżynierowie i doświadczeni pracownicy warsztatowi zawsze znajdą u nas zatrudnienie na atrakcyjnych warunkach.

Dziękuję za rozmowę

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.