• <
Baltexpo2023_duży

Wärtsilä zaprojektuje nowoczesny holownik dla PSA Marine

pc/wartsila.com

08.05.2018 01:24 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Wärtsilä zaprojektuje nowoczesny holownik dla PSA Marine

Partnerzy portalu

Wärtsilä zaprojektuje nowoczesny holownik dla PSA Marine - GospodarkaMorska.pl

Wärtsilä zaprojektuje i wyposaży nowoczesny holownik portowy dla PSA Marine – wiodącego dostawcy usług morskich i portowych w Porcie Singapur. Jednostka, która powstanie w stoczni należącej do Grupy PaxOcean, będzie napędzana głównie paliwem LNG. Holownik ma rozpocząć pracę w Singapurze w połowie przyszłego roku.

Nowoczesna jednostka będzie miała 28 m długości i 50 T uciągu na palu. Zostanie wyposażona w dwa dwupaliwowe silniki Wärtsilä 20DF, zasilane głównie paliwem LNG. Dodatkowo Wärtsilä dostarczy również system magazynowania paliw LNGPac oraz system sterowania Wärtsilä ProTouch. Sprzęt ma trafić do stoczni pod koniec tego roku.

– Jesteśmy zaszczyceni, że Wärtsilä odpowiada zarówno za projekt, jak i dostawę zintegrowanych rozwiązań napędowych dla tego nowoczesnego, wydajnego i ekologicznego holownika portowego. Dzięki temu możemy zapewnić kompleksową obsługę statku, co przyspieszy zamówienia i dostawy dla stoczni – mówi Riku-Pekka Hägg, wiceprezes Wärtsilä Marine Solutions.

– Wärtsilä to renomowana marka z bardzo dużym doświadczeniem w zakresie technologii dwupaliwowej. Jako właściciel i operator holowników portowych, nieustannie poszukujemy innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą nam coraz lepiej wykorzystywać naszą flotę. Cieszymy się z tej współpracy – mówi Peter Chew, prezes PSA Marine.

Wärtsilä jest światowym liderem w dostarczaniu zaawansowanych technologii i kompletnych rozwiązań dla obiektów morskich i energetyki lądowej. Firma kładzie szczególny nacisk na innowacyjność oraz ogólną sprawność produktów, podwyższając w ten sposób środowiskowe, jak również ekonomiczne parametry użytkowe statków i elektrowni lądowych. Jednocześnie ogranicza ich negatywny wpływ na środowisko naturalne. Wärtsilä działa w ponad 200 lokalizacjach w około 70 krajach na całym świecie. Firma jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX Helsinki w Finlandii.

PSA Marine natomiast, spółka należąca do PSA International Pte Ltd, jest wiodącym operatorem odpowiadającym za pilotowanie i holowanie jednostek do portów i terminali. Obecnie jego flota liczy ponad 60 holowników pracujących w Chinach, Hong Kongu, Indiach, Omanie i w Azji Południowo-Wschodniej, głównie w Singapurze.

etmal_790x120_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.