• <
nauta_2024

Stocznia Gdańsk zbudowała nadbudówkę na wycieczkowiec Discovery dla norweskiej stoczni Ulstein

mb

23.02.2020 11:45 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Stocznia Gdańsk zbudowała nadbudówkę na wycieczkowiec Discovery dla norweskiej stoczni Ulstein

Partnerzy portalu

Stocznia Gdańsk zbudowała nadbudówkę na wycieczkowiec Discovery dla norweskiej stoczni Ulstein - GospodarkaMorska.pl

Stocznia Gdańska zrealizowała ważny projekt na zlecenie stoczni Ulstein Verft na nadbudówkę dla wycieczkowca mającego pływać pod szyldem Discovery. Częściowo wyposażony kadłub jednostki powstaje w stoczni Crist w Gdyni.

21 lutego przeprowadzono w stoczni skomplikowany załadunek konstrukcji na ponton w celu przetransportowania go do Gdyni.
 
"Nadbudówka waży 320 ton wraz z wyposażeniem stalowym, rurami, torami kablowymi i barierkami. Parametry konstrukcji to: szerokość 21 metrów, długość 28 metrów" - mówi kierownik budowy, Mateusz Kuciński
 
Dwa zestawy samojezdne podniosły ciężką konstrukcję stalową, następnie przejechały ok. 5 metrów w lewo i wjechały na podstawiony ponton. Nadbudówka jest jedną z 5 części, przeznaczonych na nowoczesny cruiser, który będzie pływał po wodach północnych.
 
W stoczni Crist powstaje już drugi kadłub wycieczkowca National Geographic. Pierwszy kadłub jednostki Endurance opuścił gdyńską stocznię w kwietniu 2019 roku. Armator Lindblad Expeditions zamówił w stoczni Ulstein jego siostrzaną jednostkę National Geographic Resolution. Kolejny statek National Geographic ma być gotowy w trzecim kwartale 2021. 18 września 2019 w Gdyni położono stępkę pod jego budowę.

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.