• <
KONGSBERG_2023

Spektakularny chrzest pierwszego wycieczkowca z napędem LNG

ew

03.09.2018 12:28 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Spektakularny chrzest pierwszego wycieczkowca z napędem LNG

Partnerzy portalu

Spektakularny chrzest pierwszego wycieczkowca z napędem LNG - GospodarkaMorska.pl

W ostatni piątek, 31 sierpnia odbyła się ceremonia nadania imienia pierwszemu na świecie wycieczkowcowi napędzanemu LNG. Spektakularna ceremonia odbyła się w stoczni Meyer Werft w Papenburgu i według zapewnień armatora, wzięło w niej udział ponad 25 tysięcy widzów. 

Jak powiedział Felix Eichhorn, syrektor AIDA Cruises: "Ta ceremonia jest dla nas szczególnym wydarzeniem, w wyjątkowym miejscu. Cieszymy się, że statek został zbudowany w  stoczni Meyer Werft i jesteśmy bardzo wdzięczni, że możemy dzielić tę chwilę z tyloma tysiącami ludzi".

Podczas uroczystości, AIDAnova została imponująco oświetlona. Użycie 300 stroboskopów i ponad 100 reflektorów sprawiło, że statek błyszczał i był niekwestionowaną gwiazdą wieczoru. Wydarzenie uświetnił występ Davida Guetty oraz pokaz flyboardowy. 

Dość nietypowo, rodzicami chrzestnymi statku została czteroosobowa rodzina.

AIDA Cruises zamówiła statek latem 2015 r. w ramach umowy dotyczącej budowy dwóch statków wycieczkowych nowej generacji. Jest to pierwszy na świecie wycieczkowiec napędzany paliwem LNG. - Dzięki koncepcji „Green Cruising”, AIDA Cruises będzie pierwszą firmą żeglugową na świecie, zdolną do obsługi nowej generacji statków przy użyciu 100% LNG – poinformował armator. 

Nowy wycieczkowiek czeka teraz pierwszy rejs. Jednak zanim zabierze na swój pokład pasażerów, popłynie do Eemshaven w Holandii. Tam też inżynierowie doskonają ostatecznych przeglądów a AIDAnova przystąpi do prób morskich.

AIDA Cruises wprowadzi statek do eksploatacji 15 listopada. Wtedy też na jego pokładzie pojawią się pierwsi goście. Jest na co czekać, bo zostaną im zapewnione różnorodne przyjemności i rozrywki. 17 restauracji, w tym również miejsca w stylu street-food, 23 bary, centrum odnowy biologicznej, siłownia na świeżym powietrzu czy pływające studio telewizyjne. 

Są już dostępne bilety na premierowy rejs w kierunku Wysp Kanaryjskich i Madery. 

Warto wspomnieć, że armator AIDA Cruises zamówił kolejne dwa nowoczesne statki wycieczkowe. Zostaną one zbudowane w tej samej stoczni i wejdą do eksploatacji w 2023 roku. 

 

etmal_790x120_gif_2020
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.