• <

Shanghai Electric przyspiesza proces cyfryzacji przemysłowej poprzez modernizację platformy SEunicloud

Strona główna Shanghai Electric przyspiesza proces cyfryzacji przemysłowej poprzez modernizację platformy SEunicloud
Shanghai Electric przyspiesza proces cyfryzacji przemysłowej poprzez modernizację platformy SEunicloud - GospodarkaMorska.pl

sons

01.06.2020 Źródło: PAP
Shanghai Electric, jeden z największych na świecie producentów i dostawców energii elektrycznej oraz urządzeń przemysłowych, zapowiada modernizację platformy rozwiązań cyfrowych SEunicloud w celu przyspieszenia procesu ewolucji prac oraz wyposażenia w nowe narzędzia i sprzęt.

Platforma SEunicloud stworzona przez Shanghai Electric Digital Technology Co., Ltd, oficjalnie w użyciu od 2019 r., może być stosowana w różnych kontekstach, w tym przy obsłudze inteligentnych elektrowni wiatrowych, zdalnej obsłudze elektrowni cieplnych, utrzymaniu sprzętu oraz przechowywaniu i dystrybucji energii. Platforma zapewnia wydajne rozwiązania z zakresu diagnozowania i usuwania usterek, obsługi zdalnej, utrzymania i planowania energii stosownie do zapotrzebowania w różnych kontekstach.

Oparte na platformie SEunicloud rozwiązanie z zakresu inteligentnego łańcucha dostaw zostało zaprojektowane w taki sposób, aby bezpośrednio dostosować produkcję do zapotrzebowania. Od wznowienia prac, które nastąpiło w lutym, spółka uruchomiła 1781 projektów zakupów drogą internetową, których końcowa wartość ofertowa przekroczyła 800 mln juanów.

Dzięki tej zaawansowanej i funkcjonującej na wielu płaszczyznach platformie cyfrowej użytkownicy mogą przyspieszyć proces odbudowy, eliminując problem napiętego łańcucha dostaw poprzez zdalną diagnostykę sprzętu, zakup i zarządzanie łańcuchami dostaw oraz monitorowanie kontraktów z dostawcami, przetargi u źródeł, zakupy realizowane drogą internetową i koordynację zamówień. Inteligentna platforma łańcucha dostaw umożliwia również powiązanie sprzedających z kupującymi w oparciu o analizę danych historycznych w procesie ustalania cen, a także automatycznie monitoruje i dokumentuje historyczne dane dotyczące wydajności dostawców, uwzględniając ich w ogólnym procesie zarządzania łańcuchem dostaw pod kątem należytego wykonania.

Oparte na platformie SEunicloud rozwiązanie DES-PSO z zakresu planowania energii jest tworzone wspólnie przez Shanghai Electric Distributed Energy Co., Ltd i Lawrence Berkeley National Laboratory. Obejmuje ono funkcje projektowania i planowania, analizy inwestycji i oceny ryzyka, umożliwiając klientom ocenę opłacalności planowanych na dużą skalę projektów produkcji energii jeszcze przed rozpoczęciem budowy.

Oparte na platformie SEunicloud, stworzonej przez Shanghai Electric, rozwiązanie e-commerce obejmuje 90% absolutnie niezbędnych części zamiennych i stanowi pojedynczą platformę oferującą m.in. części zamienne, usługi konserwacyjne i optymalizację procesów transformacji. Ułatwia ono dostawę drogą internetową ponad 22 tys. części zamiennych i 70 standardowych pakietów naprawczych po cenach zbliżonych do cen fabrycznych. Klienci mogą korzystać ze standardowych formatów określania wymogów, co poprawia efektywność transakcji dzięki niezakłóconej komunikacji pomiędzy kupującymi a sprzedającymi. W oparciu o analizę dużych zbiorów danych platforma e-commerce może przyczynić się do inkubacji zintegrowanego rozwiązania opartego na danych na potrzeby tworzenia inteligentnych i dostosowanych do indywidualnych potrzeb produktów i usług.

„W szerszym ujęciu nowej infrastruktury Shanghai Electric wykorzystuje swoją przewagę konkurencyjną w obszarze dużych zbiorów danych (big data) w obrębie wielu kanałów, tworząc fundament zintegrowanego i opartego o platformę rozwiązania dla całego przemysłu energetycznego - powiedział Huang Ou, dyrektor i prezes Grupy Shanghai Electric. - Naszym celem jest udostępnienie tej technologii w niedalekiej przyszłości przedsiębiorstwom działającym w różnych branżach".

Shanghai Electric

Shanghai Electric Group Company Limited (SEHK: 02727, SSE: 601727) to przedsiębiorstwo zajmujące się przede wszystkim projektowaniem, produkcją i sprzedażą sprzętu do generacji energii i sprzętu przemysłowego. Firma skupia się na produkcji i sprzedaży urządzeń energetycznych, w tym urządzeń do elektrowni węglowych, gazowych, jądrowych i wiatrowych oraz urządzeń do magazynowania energii, wysokiej jakości sprzętu chemicznego, rozwiązań w zakresie sieci energetycznych oraz inteligentnych systemów zasilania; dział sprzętu przemysłowego zajmuje się produkcją i sprzedażą dźwigów, średnich i dużych silników elektrycznych, inteligentnego sprzętu produkcyjnego, podstawowych części przemysłowych, sprzętu do ochrony środowiska, zaś dział usług zintegrowanych - inżynierią i usługami z zakresu energetyki, ochrony środowiska i automatyki, w zakresie internetu przemysłowego, usług finansowych, handlu międzynarodowego, wysokiej jakości usług nieruchomości itd.

Film prezentujący działalność Shanghai Electric: Shanghai Electric

Źródło:
PAP

Surowce

 Ropa brent 48,28 $ baryłka  0,88% 10:59
 Cyna 18820,00 $ tona -0,37% 23 lis
 Cynk 2756,00 $ tona -1,11% 23 lis
 Aluminium 1969,00 $ tona -0,76% 23 lis
 Pallad 2333,90 $ uncja  -0,52% 10:53
 Platyna 967,65 $ uncja  0,27% 10:59
 Srebro 23,52 $ uncja  0,99% 10:59
 Złoto 1811,25 $ uncja  0,31% 10:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.