• <
Nauta_top_1100x200

RYANS Ship Supply LTD: Z pokładu statku do własnego biznesu (wywiad)

ew

17.09.2019 08:55 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki RYANS Ship Supply LTD: Z pokładu statku do własnego biznesu (wywiad)
RYANS Ship Supply LTD: Z pokładu statku do własnego biznesu (wywiad) - GospodarkaMorska.pl

Swoje doświadczenie zdobywali na statkach handlowych i offshore. Znają branżę morską od podszewki dlatego zdają sobie sprawę z problemów, jakie mogą zdarzyć się na dziale maszynowym, pokładowym czy nawigacyjnym. O tym, jak podczas pracy na morzu narodził się pomysł na własny biznes, jak stworzyć zaufany zespół i planach na przyszłość opowiedział nam Michał Rynas, właściciel firmy RYANS Ship Supply LTD.

Czym zajmuje się RYANS Ship Supply LTD?

Odpowiadając bardzo ogólnie na to pytanie można powiedzieć, że firma RYANS Ship Supply LTD zajmuje się zaopatrzeniem statków. Jeżeli natomiast chodzi o szczegóły to zaopatrujemy statki w części zapasowe, materiały eksploatacyjne, sprzęt elektryczny i nawigacyjny, sprzęt ratowniczy itp. Wykonujemy również okresowe inspekcje oraz serwisy urządzeń okrętowych. Można powiedzieć, że jesteśmy w stanie dostarczyć na statek w zasadzie wszystko. Przez pierwszy rok działalności zajmowaliśmy się także dostawą artykułów spożywczych. Obecnie zrezygnowaliśmy z tej gałęzi dostaw – firma rozwinęła się tak szybko i mocno w kierunku zaopatrzenia technicznego, że usługę tą świadczymy tylko dla stałych Klientów.

Jak powstawała firma?

To dość długa historia. Z wyksztalcenia jestem elektro - automatykiem okrętowym. Po ukończeniu Akademii Morskiej w Gdyni przez długi czas (bo ponad 12 lat) pracowałem na różnych typach statków. Praca ta dała mi niesamowite doświadczenie zawodowe. Przyszedł jednak czas refleksji i podsumowania dotychczasowych osiągnięć zawodowych. Pomimo, że były one imponujące ciągle czegoś w nich brakowało. Chciałem stworzyć coś swojego, od podstaw. Firmę, która będzie składać się z ludzi z doświadczeniem i pracujących z pełnym zaangażowaniem. Chciałem stworzyć firmę świadczącą usługi na wysokim poziomie. Długo przygotowywałem się do startu, musiałem najpierw dopracować każdy szczegół. Nie mówię tu o stronie www czy wizytówkach tylko o procedurach wewnętrznych firmy. Przyszedł ten moment, kiedy stwierdziłem, że jesteśmy gotowi. Wystartowaliśmy i …. okazało się, że z sukcesem.  

Jaką współpracą możecie się Państwo pochwalić?

Jesteśmy skoncentrowani na Klientach zagranicznych. Naszym głównym Klientami są armatorzy zagraniczni posiadający floty statków handlowych, jak i offshore. Cieszymy się szczególnie ze współpracy z armatorami, którzy zamawiają u nas towary z dostawą do odległych zakątków świata, takich jak: Afryka Zachodnia, Bliski Wschód, Azja. Jest to dla nas potwierdzeniem, że pomimo odległości Klienci cenią sobie z nami współpracę i z nami realizują swoje zamówienia.  

Kim są pracownicy RYANS Ship Supply LTD? Jak wygląda praca w firmie?

Tak jak wspomniałem wcześniej zespół Ryans Ship Supply LTD to zespół ludzi starannie wyselekcjonowanych. To ludzie zaangażowani i obowiązkowi. Co jednak istotne posiadający doświadczenie w branży morskiej. Jak się wielokrotnie okazało, to bardzo pomaga w komunikacji z Klientem i doborze odpowiedniego asortymentu.  

Najciekawsze projekty, w których braliście udział?

W zasadzie to nie wiem czy w działalności polegającej na dostawie towarów można mówić o najciekawszych projektach. Niemniej każde zamówienie to nowe wyzwanie, a to za sprawą presji czasu. Nasi Klienci niejednokrotnie zgłaszają zapotrzebowanie na trudne do zdobycia produkty, a czas na ich znalezienie to często jeden dzień. Nigdy się jednak nie poddajemy i zawsze dążymy do pełnego zadowolenia naszego Klienta.  

Plany na przyszłość?

Plany na przyszłość są bardzo ambitne. Wierzę w to co robię obecnie i jestem przekonany, że poziom usług jaki świadczymy doprowadzi nas na szczyt w tej branży. W przekonaniu tym utwierdzają mnie Klienci, którzy nie tylko dziękują nam za wykonaną pracę, wracają do nas ponownie, ale także polecają nas innym – co w tej branży nie zdarza się wcale często.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 39475,00 $ tona -1,13% 2 gru
 Cynk 3293,00 $ tona -0,06% 2 gru
 Aluminium 2654,00 $ tona -0,56% 2 gru
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.